En ole mikään sanomaan kuka on narsisti ja kuka ei, en tiedä, onki kukaan.
Sen kuitenkin ymmärrän, että voi olla hyvinkin hankalia ihmisiä, onko heillä omia traumoja vai mitä.
Hän on saattanut olla miellyttävä ja huomaavainen aluksi, useimmiten kai uusiopuoliso.
Kun ihminen alkaa rajoittaa kumppaninsa elämää rajusti, ei enää saa tavata kavereitaan, tuttujaan, sukulaisiin, lapset eivät saa jäydä isovanhempien luona. Hän määrää jokaisen askeleen ja vahtii jokaisen menon ja hakkaa koiraa, tukistaa lapsia tai ottaa talousrahat syyttäen lasta. Vaatii maksamaan bensansa huoltoasemalle, haukkuu toisen sukulaiset ystävät, jopa käsialan.
Jokainen järkevä ymmärtää, että jotain on pahasti vialla ja aika lähteä mahdollisimman pian pois, sillä kyllä tuo yrittää myös rahastaa erotilanteessakin ja syytä pistää kaikki yhteydet mahdollisimman pian ja toivoa, että henkilö menee lääkäriin. Siis poistaa lasten puhelimista ja omasta, ja facebookista ja muista yhteyksistä, sillä sinua saatetaan uhata, uhka koskee kai usein lapsia, vanhempiasi.
Arvatkaapa, miltä tuntui kuulla, kuinka tämä mies oli soittanut alaikäiselle pienelle tytölle useita kertoja perheen eron jälkeen ja lapsi ei ollut hänen, oli äidin edellisestä liitosta. Lapsi itse kertoi, en uskaltanut edes kysyä, mitä hänen asiansa oli, jotta en järkyttäisi lasta millään tavoin.
Mutta on onneksi nyt jättänyt, hänen aikanaan me kaikki saimme olla joka hetki peon vallassa, mitä seuraavaksi tapahtuu. Ja huoli oli valtavan suuri, meidät yritettiin poistaa monella tavalla. Aivopesu oli hirvittävää.
Narsisti vai mika
Anonyymi-ap
2
273
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan varteen otettava aloitus. Itse elänyt sivulisena tuon kaltaisessa yhteisössä kun sukua. En enää 13 vuoten. Yhdestä olen varma kuka ei ole lääkäri ja ei voi antaa diaknoosia kenestäkän ihmisetä.Luetaan ilta päivä lehdet eri persona muodota ja niistä otetaan tuo on sitä tätä. ja viellä levitetään omia diaknooseja,pahan suopaisena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567825Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635405Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515303Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082349Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko451006