Tuon zombikauden jölkeen yritin palata entisenlaiseen elämään. (En enää töihin.)
Pitkän lamattuna olemisen jälkeen aivot janosivat virikkeitä, toimintaa, tietoa, sivistystä, kulttuuria. Ja kun niitä ei ollut tarjolla täällä, menin Hyvinkäälle.
Olen avannut Hyvinkään palstalle ketjun. Voitte lukea siitä yrityksistäni.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17888272/riksun-vainottu-on-käynyt-hyvinkaallakin#page-top
Tässä ketjussa tarkastelen riksun näkökulmasta ja laajemmin vainoon liittymisestä
EX-PSYKOLOGI YRITTI PALATA NORMAALIELÄMÄÄN
8
793
Vastaukset
- Anonyymi
Hups. Tulipas vähän hankala otsikko.
En tajunnut olevani joukkovainon kohde, vaikka kaikki tahot vainosivat.
Jooga olisi ollut sitä entistä tavalliseen elämään kuuluvaa. Yririn Hämeenlinnassa. Syksy oli kauheaa, kevät lukukausi hirveää. Yritin joogaopistolla pariin otteeseen. Aivan hurjaa stalkkaamista. - Kotona olisin osannut omipäinkin joogata, mutta se tehtiin mahdottomaksi. Kun levitin joogamaton lattialle, sen päällä ehdin tehdä muutaman venytyksen, sitten e-häirintä. Minua niin kauan ammuskeltu, että tunnistin sen.- Anonyymi
Zombivaiheen jälkeen tunsin tarpeelliseksi kuntouttaa aivoja. Hankin kirjallisuutta, esim, Mensasta. -Tein itselleni ohjelman. Iloisena soitin siskolle ja kerroin, että huomenna aloitan.
Vielä samana päivänä minut myrkytettiin. "Harmaa myrkytys". Puolentoista kuukauden päästä toivuin siitä. Tämän lisäksi venytysjumpassa putosin/pudotettiin pää edella lattiaan.- Olen kirjoittanut seurauksista.
Eli en koskaan edes alkanut aivojen kuntoutusohjelmaani. Myrkytyksen mentyä ohi, huomasin olevani paljon huonommassa jamassa, kuin ennen kuntoutussuunnitelmaani.
KOKO SUOMI VAINOSI ja koko Riihimäki. Elämä oli yhtä selviytymistä edes välttämättömästä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Zombivaiheen jälkeen tunsin tarpeelliseksi kuntouttaa aivoja. Hankin kirjallisuutta, esim, Mensasta. -Tein itselleni ohjelman. Iloisena soitin siskolle ja kerroin, että huomenna aloitan.
Vielä samana päivänä minut myrkytettiin. "Harmaa myrkytys". Puolentoista kuukauden päästä toivuin siitä. Tämän lisäksi venytysjumpassa putosin/pudotettiin pää edella lattiaan.- Olen kirjoittanut seurauksista.
Eli en koskaan edes alkanut aivojen kuntoutusohjelmaani. Myrkytyksen mentyä ohi, huomasin olevani paljon huonommassa jamassa, kuin ennen kuntoutussuunnitelmaani.
KOKO SUOMI VAINOSI ja koko Riihimäki. Elämä oli yhtä selviytymistä edes välttämättömästä.siis pakotettiin roikkumaan pää alaspäin puolapuilla
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17888527V
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Niin, että ketju loppuu tähän. - Entistä elämää mietin seuraavan kerran. kun toinen TI kysyi, alkoiko vainoni jo työssä ollessa.
- Anonyymi
Kuvauksia tästä vaiheesta on muissa ketjuissa. Ei ollut tarjolla edes sitä tavallista elämää, mikä muille oli mahdollinen.
Huomasin, ettei minun ollut mahdollista ostaa palveluita ja tavaraa nk. muiden. Asioiden hoito oli vaikeaa. Kohtelu törkeää. Havahduin siihen, että jouduin jatkuvasti tekemään kanteluja, valituksia, rikosilmoituksia. - Lopetin tämän toiminnan ja ihmettelin, miten maailma on voinut muuttua tällaiseksi. Vuoden 2015 jälkeen tajusin, että olin tehnyt kanteluita ym. stalkkauksista. Nyt Ex FBI Agentti Gundersonin kirjoituksia luettuani on epämiellyttävästi kirkastunut kuvio: olin joutunut gs-vaino listalle.Ylhäältäpäin tulleiden määräysten mukaan toteutettiin stalkkauksia käsikirjoituksen mukaan. Tämän ydintoiminnan ympärille oli kertynyt erilaisten yhteisöjen vainotoimintaa, satan cultkin mainitaan.
- Anonyymi
Riksun vainottu kävi Hyvinkäälläkin .ketjussa on yritykseni kansalaisopistossa osallistua yliopistotasoiseen keskusteluun katsellun tallenteen pohjalta. -Paskaksi pistettiin yritykseni ja siinä sitä "maine" kertyi.
- Anonyymi
Jos edellä kuvatut vastoinkämiset eivät olisi olleet vainoa tai vaino olisi loppunut niihin, olisin pystynyt palaamaan "normaalielämään" eli tavisten joukkoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151620
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91283Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481036Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757