Nyt kun ufot ovat laivaston ja NASAn tutkimusten tapetilla, niin vanhojakin tapauksia nostellaan esille laadukkaissa dokumenteissa.
Tämän tapauksen nosti käsittelyyn Netflix tuoreessa dokumentissaan, joka löytyy Unsolved Mysteries sarjasta jaksosta 2.
"8. maaliskuuta 1994 yli 300 ihmistä ilmoitti havainneensa useita UFOja Länsi-Michiganissa, Yhdysvalloissa.
UFOjen kuvattiin muistuttavan välkkyviä jouluvaloja, jotka koostuivat viidestä tai kuudesta esineestä, jotka olivat lieriömäisiä tai ympyrät sinisillä, punaisilla, valkoisilla ja vihreillä valoilla.
Chicago Tribunen mukaan Michiganin 42 piirikunnassa oli yli 300 todistajaa (mukaan lukien Muskegonin, Ottawan, Berrienin ja Alleganin maakunnat).
Havainnoista ilmoitettiin 9-1-1, ja poliisi sekä National Weather Service -tutka havaitsivat ne Muskegon Countyn lentokentällä."
Tiedemiehen arvion mukaan kohteet liikkuivat välillä vähintään 7000 mailin tuntinopeudella ja olivat älyllisessä ohjauksessa, mutta eivät liikkuneet siten kuin ihmisen laitteet liikkuu.
Ufojen liikkeet on usein ihmisen näkökulmasta järjettömiä ja epärationaalisia, ja niin tässäkin tapauksessa.
Jos ei ole Netflixiä, niin tässä dokkaria samasta asiasta:
https://www.youtube.com/watch?v=teOV_IkKfTA&ab_channel=RedWeb
Michigan 1994
3
366
Vastaukset
Silminnäkijöiden lausuntoja:
https://www.youtube.com/watch?v=QMQArS-s90I&ab_channel=WOODTV8- Anonyymi
20 mailin loikkia tutkan mukaan. Samanlaisia siis kuin USS Nimitzin tic tacit teki. Materialisoitui uudessa paikassa.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17888875A
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719787- 766780
- 286436
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni996195Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv436069Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1045957- 635365
- 455090
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604420- 504020
