ihmisiä on kova luulo että nyrkkeilijä tai joku muu ottelija on niin paljon muiden yläpuolella ja pelote ja suorastaan voittamaton että hän on turvallinen ihminen ja voi tehdä mitä tahansa muille heidän tahtomattaan. Jos nyt ajatellaan sellaista että käyt vuosia salilla lajissa kuin lajissa osaat varmasti hienoja temppuja ja voit olla jopa suomen tai euroopan tai jopa koko maailman mestari. Jos ajatellaan että tähän menee vuosien ja vuosikymmenien aika että pääsee tasolle. Onhan se hienoa ja hienon näköistä mutta hyödyllisyys esim väkivalta tilanteessa jossa toisella ei tarvitse olla kuin esim pistooli mukana on aika minimaalinen. Toinen treenaa vuosikymmeniä toinen hommaa 200e pistoolin ja ampuu kuulan kalloon. Tilanne ohi tai sitten ovelampi tyyppi voi johdattaa tällaisen "taistelijan" tilanteeseen jossa porukkaa tuleekin yhtäkkiä useampi ja ne taidot ei pääse esille siinä tilanteessa. Lisäksi ei ole myöskään tuomaria joka viheltää pelin poikki tai sääntöjä mitä saa ja ei saa tehdä.
Oman lajikokemuksen mukaan salit on lähinnä lahkoihin verrattavia. Jossa uskotaan että marjatan 40kg tekemä kurkipotku kukistaa 150kg 2metrisen miehen jonka ei tarvitse kuin ottaa marjattaa kiinni jostain niin hän ei pääse siitä mihinkään ja heittää hänet kerran seinään. Useat ammattilaisten mustavöisien opetukset oli tasolla telkkarista ollaan nähty että viholliset tulee yksitellen ja odottavat jonossa kun kaveria leivotaan. Lisäksi siellä on vanhoja ihmisiä kankeita naisia joille ei olisi ikinä pitänyt antaa mustaa vyötä. Tällaiset henkilöt elää taitojensa takia haavemaailmassa ja heillä on aivan liian hyvä itseluottamus mennä johonkin tilanteeseen ajatellen että he on varsinaisia ninjoja kun on musta vyö ja todellisuus onkin se että pääsevät jopa hengestään kun ne hojo hojo liikkeet ei toimikkaan.
Jos katsoo vyökokeita ja muita vääntöjä ne näyttää teatraalisilta toinen vääntää sormesta toinen hyppää voltin selälleen mattoon. Todellisuudessa kaveri vetäisi vapaalla kädellä nyrkillä otsaan ja siihen loppuisi vääntely.
Tutuissa oli joskus tällainen hojo hojo tyyppi ja hän oli yhdelle naiselle näyttänyt miten isompikin mies saadaan irrottamaan otteensa. Nainen tuli sitä innoissaan esittelemään pyysi ottamaan kauluksista kiinni otin ja hän yritti painella nyrkkiäni ja rimpuili. En tuntenut paljoa mitään. Sitten pyysin miehen joka oli vuosia jo harrastanut korkealla vyöarvolla joka hänelle tämän oli näyttänyt että näytä se liike. Otin häntä kauluksista hän paineli nyrkkiäni ja ihmetteli miksi en päästä irti että eikö se satu. Sanoin että kyllä se vähän sattuu mutta ei se tarkoita että irti päästäisin. Tällaisella tasolla on nämä ns taistelu ja itsepuolustuslajit. Joku munille potkaisu voi toimia ja suosittelen juoksemista karkuun se on paras henkivakuutus.
Kun katselee näitä
2
302
Vastaukset
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17890606s
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞 - Anonyymi
Kaikki täälä on Chuch Norris tasoa. Katsotaan liikaa elokuvia. Eilen joku kaupungilla siinä huitaisi lätsän päästä et haluutko kokeella? Jotain uhos vielä porukalleen niin sain lyötyä ja nenärusto levas poskelle. Sai annettua koko 110kg painosta iskua nokkaan.. Lähin pois ja katsoin vielä niin tämä Chuch Norris itki siinä ja halusi et kotiin.. Ei käynyt kuin elokuvissa kun halus näyttää porukalle siinä.. Nenä nyt kai ikuisesti kiero. Kannattiko? Kävelin sun ohi. En puhunut mitään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351343Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941285- 1571188
- 681011
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59868Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809