Kesällä -22 liputettiin Pride taphtumassa kaupungintalon lippusalossa.
Tapahtumaa itseään myös ” liputettiin” erittäin onnistuneeksi ja runsaslukuiseksi.
Milloin ja missä tapahtuma tänä vuonna järjestetään?
Suolahden kyläpäivilläkö? Niin saadaan sekin tapahtuma loppumaan.
Tapahtumaa itseään myös ” liputettiin” erittäin onnistuneeksi ja runsaslukuiseksi.
Milloin ja missä tapahtuma tänä vuonna järjestetään?
Suolahden kyläpäivilläkö? Niin saadaan sekin tapahtuma loppumaan.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Sehän oli Ääniä tapahtumassa.Pilasivat sillä lopullisesti tapahtuman ja maineensa.Kaupunki oli vielä sponsorina.
Ei taida liput nyt liehua.
Eläinten seksuaalinen vähemmistö haluaa lippunsa myös tankoon ja uniseksin edustajat liputuspäivän itsenäisyyspäivänä, eikös ole tasa-arvoinen ehdotus?
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17891144N
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Missä näiden juhlat ja milloin , kaupungin rahoituksella viimekesänä.
Oli silloin niin edistyksellistä ja porukkaa tuli Äänekoskelle muualtakin ja tapahtuma oli tasa-arvon juhlaa , Äksä kirjoitti .
Pitäkööt kokoontumisessa missä pitävät ,mutta ei kaupungin rahoilla ja juhlikoot itseään vaikka ympärivuoden.
Aivan samaa mieltä, juhlikoot viinan huurteisia päiviä ja öitä. Parin vuoden päästä päästään niistäkin eroon.
Kaupunginhallitus hoitaa juhlat Suolahteen.
Sinnehän ne sopivatkin hyvin, ja kaupunki liputtaa näiden kunniaksi.
Oi voi pikkuinen siinä taas yrittää saada itsensä esille
Onneksi sateenkaarijuhlat kuihtuivat Ääniä festivaalien kanssa.
Eipä ole siunausta noin sairailla tapahtumilla.
Toivottavasti ei enää milloinkaan
Pride viikko valtakunnallinen menossa,Äksäkin hiljaa eikä lippu ole liehunut kaupungin talon edessä.
Missä on kaupungin arvo-pohja?
Luulisi että Pilvi,Marjo ja Martins olisi jo asiaa hoitamassa.Nythän Suolahden kyläpäivät niin liput voi viedä sinne.
Ääniä festarit jo pilattiin tällä aatteella ei kai nuo ideologiat nyt kyläpäiville kuulu.
Ihmiset boikotoi jos sinne tuodaan politiikkaa tai omia ideologioita tuo Pride on vasemmiston ja vihreitten joten kyllä sen puolesta sopisi Suolahteen.
Ei ei tänne kun täälläkin on moni joutunut miettimään onko tuo vasurilinja sitten kuitenkaan se oikea tie.Täällä vain ne muutamat äänekkäät koettaa pitää ääntä mutta pikku hiljaa se porukka pienenee kun se linja ei yksinkertaisesti vaan toimi Suomen yhteiskunnassa.
Ensi vuonna palkitaan Uurastaja palkinnolla Pride ihmiset uurastavat nyt niin kovasti ideologian ja aatteen vuoksi.Liput vaan liehumaan🏳️🌈
Helsingissä ne liehuu🏳️🌈
Toivottavasti jäi Äänekoskella viimekesään ,ensimmäisen ja viimeisen kerran.
Jos ei Suomen lippu kelpaa saa olla liputtamatta.
Tuota toivon minäkin ja yleisesti ottaen ettei mikään äänekäs vähemmistö voi kaataa enemmistön (äänestäjien) toiveita.
joko saa liputtaa,kaapissa monta lippua jo valamiina
Kansaintalolla saat liputtaa,mene sinne sen lippusi kanssa.
Eikös siellä liehu salossa tämä lippu jatkuvasti.
Moinen sairaus pitää lopettaa !