Perinnönjättäjällä ei Perillisiä

Anonyymi-ap

Mitkä tahot hoitavat,vainajan Perukirjoituksen/Pesänselvityksen/Omaisuuden?
Onko Kunnalla joku uskottu mies.,? Valtion virkamies? Pankkiko hoitaa perukirjoituksen,kunnan asettaman valtuutetun kanssa?
Kenen vastuulla on vainajan jättämät velat,joita ei ole huomioitu Perukirjoitus tilaisuudessa? Asetaako vainajan asuinkunta valitunsa asianajajan /Pesänselvittäjän-ja Jakajan selvittämään kuolinpesää.Hyväksyykö Vainajan Käräjäoikeus Kunnan nimittämän pesänselvittäjän vai pitääkö olla Vainajan lähinaapuri jaos pitää niin miten lähinaapurin pitää olla.+.

9

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Odotetaan L-Höpsöä eli professior of law paikalle. Hän vastaa kerralla kaikki perustuslaista kohdalleen. Sen jälkeen muut voi katsastaa yksityiskohtia.

      • Anonyymi

        Miksi te itseänne odottelette, vai onko noin tekemisen puute?


    • Anonyymi

      Ihan ensin selvitetään virkatodistuksilla/ sukuselvityksellä se,onko tosiaan niin ettei ole ainoaakaan lasta. Sitten selvitetään,onko sisaruksia,ja tai vanhemmista jompi kumpi tai molemmat elossa. Sisarusten lapsia onko elossa. Eli tästähän se lähtee,että joku taho ottaa pesän hoitaakseen,valmistelee perunkirjoitusta varten asiat.
      Itsekseen eivät tapahdu.

    • Anonyymi

      Löytyskö vainajan "omakannasta" (Sairaalan/Terveyskeskuksen) nimetty läheinen.
      Joka laittaa asian vireille .Kotonaan kuolleen Poliisi.

    • Anonyymi

      Lähinaapuri riittää jos oletettavasti löytyy jotakin perittävää. Jos löytyy enemmänkin perämetsiä perittäväksi lähinaapureita ja muita perskärpäsiä ilmaantuukyllä ihan itsestään.

      • Anonyymi

        Odotetaan Imatran sinikoita ja suomalaisuuden liittoa. Heillä on visiot.


    • Anonyymi

      Naapuri hoitaa koko homman. Ottaa päältä ansaittuna palkkiona n. 35 000 € plus 15 % jäljelle jäävästä pesän omaisuudesta.

      • Anonyymi

        Varsinkin jos sattuu olemaan Valtion virkamies. Varmasti junailee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      26
      3244
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2419
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      83
      2314
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      2044
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1653
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      46
      1528
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1437
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      121
      1176
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1126
    Aihe