Perinnönjättäjällä ei Perillisiä

Anonyymi-ap

Mitkä tahot hoitavat,vainajan Perukirjoituksen/Pesänselvityksen/Omaisuuden?
Onko Kunnalla joku uskottu mies.,? Valtion virkamies? Pankkiko hoitaa perukirjoituksen,kunnan asettaman valtuutetun kanssa?
Kenen vastuulla on vainajan jättämät velat,joita ei ole huomioitu Perukirjoitus tilaisuudessa? Asetaako vainajan asuinkunta valitunsa asianajajan /Pesänselvittäjän-ja Jakajan selvittämään kuolinpesää.Hyväksyykö Vainajan Käräjäoikeus Kunnan nimittämän pesänselvittäjän vai pitääkö olla Vainajan lähinaapuri jaos pitää niin miten lähinaapurin pitää olla.+.

9

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Odotetaan L-Höpsöä eli professior of law paikalle. Hän vastaa kerralla kaikki perustuslaista kohdalleen. Sen jälkeen muut voi katsastaa yksityiskohtia.

      • Anonyymi

        Miksi te itseänne odottelette, vai onko noin tekemisen puute?


    • Anonyymi

      Ihan ensin selvitetään virkatodistuksilla/ sukuselvityksellä se,onko tosiaan niin ettei ole ainoaakaan lasta. Sitten selvitetään,onko sisaruksia,ja tai vanhemmista jompi kumpi tai molemmat elossa. Sisarusten lapsia onko elossa. Eli tästähän se lähtee,että joku taho ottaa pesän hoitaakseen,valmistelee perunkirjoitusta varten asiat.
      Itsekseen eivät tapahdu.

    • Anonyymi

      Löytyskö vainajan "omakannasta" (Sairaalan/Terveyskeskuksen) nimetty läheinen.
      Joka laittaa asian vireille .Kotonaan kuolleen Poliisi.

    • Anonyymi

      Lähinaapuri riittää jos oletettavasti löytyy jotakin perittävää. Jos löytyy enemmänkin perämetsiä perittäväksi lähinaapureita ja muita perskärpäsiä ilmaantuukyllä ihan itsestään.

      • Anonyymi

        Odotetaan Imatran sinikoita ja suomalaisuuden liittoa. Heillä on visiot.


    • Anonyymi

      Naapuri hoitaa koko homman. Ottaa päältä ansaittuna palkkiona n. 35 000 € plus 15 % jäljelle jäävästä pesän omaisuudesta.

      • Anonyymi

        Varsinkin jos sattuu olemaan Valtion virkamies. Varmasti junailee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      63
      4575
    2. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      127
      3023
    3. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      46
      2888
    4. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      65
      2237
    5. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      446
      1866
    6. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      74
      1440
    7. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      62
      1317
    8. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      62
      1233
    9. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      261
      1097
    10. 45
      1008
    Aihe