Huomasin aamulla lattialla useita pieniä noin 1 mm kokoisia ötököitä. Ötökät näyttivät väriltään mustilta ja ne liikkuivat melko ketterästi. Katselin niitä myös suurennuslasilla mutta ne olivat niin pieniä ettei niistä oikein saanut selvää. Aikaisemmin olen nähnyt näitä yksittäisiä kappaleita. Mitähän tällaiset ötökät voisivat olla?
Vastaukset 2
Ei sitä koskaan tiiä, mutta joskus ulkona joissain lätäköissä pomppii jotain todella pieniä ölliäisiä. Luulen kyllä, että ne on vaarattomia. Vähän raidia suihkutat.
- kans
olen samaa mieltä, että näin kesänkynnyksellä tuolta ulkoa kulkeutuu kaikenlaista sisälle saakka.Ne kyllä lähtee varmaan perussiivouksella tai hyönteismyrkyllä, luulisin. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.368848- 100842
- 76630
- 50625
- 65605
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 30576
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei133556Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48547En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25540