Espanjan äärioikeistopuolue Voxiin linkitetty yhdistys Anevid oikeuttaa 'naisten ennaltaehkäisevän tappamisen' koska lait suojelevat liikaa naisia ja naisten tappo on ainoa keino saada 'hyvitystä'. Kyse ei ole tulkinnan varaisesta käännöksestä. Kyse on siis Espanjalaisesta oikeiston järjestöstä, ei Iranilaisesta tai Turkkilaisesta järjestöstä. Vox on hyvin lähellä Espanjassa juuri kunnallisvaaleissa voiton saanutta Partido Popularia. Voxilla on vankka kannatus muun muassa Suomalaisten suosimalla Valencian alueella ja jopa Aurinkorannikolla.
Espanjan äärioikeistopuolue Voxiin linkitetty yhdistys Anevid oikeuttaa 'naisten ennaltaehkäisevän t
Anonyymi-ap
2
182
Vastaukset
- Anonyymi
Oli kyllä lehdissä: otsikon piti varmaan olla 'ennalta ehkäisevän tappamisen' kun otsikosta puuttui viimeisestä sanasta kaikki muu paitsi ensimmäinen kirjain.
- Anonyymi
Pitäis hälytyskellojen soida aika kovaa. Suomalaisten suosikkipuolue tämä Vox joka antaa luvan tappaa naiset (ihan niin kuin muslimit).
Tässä uutinen suomeksi "Äärioikeiston Vox puolueeseen linkitetty yhdistys oikeuttaa naisten "ennaltaehkäisevää tappamista": https://aiheenaespanja.blogspot.com/2023/06/aarioikeiston-vox-puolueeseen.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391188- 61103