Ei saa siitä ansiosidonnaisella koevauksella enää
Se siitä jää mummot ilman halpaa talkaeii jatkossa
Se siitä jää mummot ilman halpaa talkaeii jatkossa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö pappat saa lainkaan? Mummot on ollu aktiivisia, pappat ei, niin mummoja pitää rangaista?
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17894513l
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Naurattaa pappoja itkettää mummoja heinähatut järkyttyneenä siinä kun joku kiilasi heidän ohi bensa jonossa :D ne on niin ihania kun ne on mummelit pappelit on niin tyhmiä se dumsted sano.
Jos palkkatukityön kautta on tarkoitus päästä ansille eikä töihin, niin silloinhan työssäoloehdon karttumisen poistaminen on oikein.
Anssia ei saa enää ollenkaan jos on palkkatuetussa työsä
"Hallitusohjelman mukaisesti jatkossa palkkatuetussa työssä ei työssäoloehtoa voi kerryttää ollenkaan."
YTK:
"Saadaksesi oikeuden ansiopäivärahaan, sinulta vaaditaan vakiintunutta työssäoloa ennen työttömyyttä. "
Miksei kannata?
Itse pääsin aikanaan palkkatukitöiden kautta oman alani töihin pitkän työttömyyden jälkeen. Samassa firmassa olin 5 vuotta palkkatukijakson jälkeen. Palkkatuen tarkoitus ei ole päästä anssille vaan madaltaa pitkään työttömänä olleen kynnystä päästä takaisin työelämään. Palkkatukityö kerryttää myös eläkettä.
Ei tämän palstan tupauunot osaa ajatella niin pitkälle, että pohtisivat eläkekertymää. Tulevaisuuden suunnittelu rajoittuu korkeintaan sen vatvomiseen, mistä rahat seuraavaan kaljapulloon. Yhtään pidemmälle ei kyetä ajattelemaan.