Onko niin, että myös junalla pääsee jotenkin suoraan Malagan lentokentältä Benalmadenaan? Mistä lähtee ja missä juna pysää Benalmadenassa?
Junallako lentokentältä Malagassa?
9
5815
Vastaukset
Ota taksi. Me kun mennään, niin aina otetaan taksi ellei joku tuo autoa sinne kentälle. Ajattelin, että sen junan kanssa voi tulla vähän ongelmia. Ja ne taksit kyttää siellä kentän oven ulkopuolella, ettei tarvitse tilata erikseen.
- Sannu
Junalla ei pääse matkustamaan malagan lentokentältä. Paras ja kätevin tapa on ottaa taksi, joka ei maksa pariakymmentä euroa enempää, jos olet menossa benalmadenaan.
Benalmadenassa juna pysähtyy aivan "keskustassa". Asema on kirkon vieressä- tía pepa
Lähijuna kulkee väliä Fuengirola - Malaga ja se pysähtyy myös lentokentällä. Benalmadenaan tai tarkemmin Arroyo de la Miel - asemalle pääset nopeasti kentältä.
Fuengirolaan
Ensimmäinen juna 05.54 sen jälkeen aina 14 ja 44 yli. Viimeinen juna 22.44, matka-aika 29 min.
Hinnat: Benalmadenaan 1,20 viikonloppuisin ja juhlapyhinä 1,25).
Juna-asema sijaitsee lentokenttärakennuksen ulkopuolella, eikä sitä ole merkitty saapuneitten hallissa.
Mene hissillä ylös lähtöhalliin, ja suuntaa ulos kohti parkkialuetta. Jatka matkaa terminaalista ulos ja pidä parkkialue vasemmalla. Jatka parkkialueen päähän asti ja käänny oikealle.
Ylitä jalankulkusilta jonka jälkeen pitäisi ruveta jo näkymään opasteita asemalle.http://www.aena.es/cartografia/recinto.jsp?id=27&poi=&t=&p=
sekä Arroyo de la Mielin (Benalmadena) kartta
http://enetti.com/popup/arroyo.htm
- Hillopurkki
Kiitos kaikille hyvistä tiedoista ja neuvoista!
- Tuppuzx6
Tarkoituksena mennä tutustumaan ekaa kertaa Malagaan. Kämppä on varattu Torremolinoksesta. Ajattelin vuokrata auton viikoksi käyttöön.
Onko kokemusta malagacar.com firman palveluista? Sivut näyttää hyviltä ja linkki sinne oli suoraan Malagan saitilta."Sivut näyttää hyviltä.."
En tiedä tarkoititko ulkoasua, mutta sisältönsäkin puolesta vaikuttaa ihan varteen otettavalta vaihtoehdolta.- Ramon.P.
Malagan lentoaseman kupeessa on useita vuokraamoja, useat toimivat samassa kiinteistössä. Muutaman muun vuokraamon jälkeen olen päätynyt hellehollisiin. www.hellehollis.com Varauksen voi tehdä netin kautta ja Malagan lentoasemalta hyppää vaan firman bussiin, joka vie tallille. Homma toimii viimeisen päälle. (hyvin toimii muillakin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477