Viesti jossa arvostelin venäjätrollia joka tyrannisoi TV-kanavat palstaa jatkuvilla disinformaatioviesteillään ja venäjän ylistyksellä, sekä pyysin tarttumaan viesteihin joissa uhataan jopa Ukrainan presidentin henkeä, poistettiin täysin vailla mitään järjellistä syytä.
Onko tosiaan niin, että Suomi24:n sanat ovat vain sanoja joissa väitetään että torjutaan venäjän disinformaatiota ja todellisuudessa täällä saa trollata venäjän puolesta ja uhkailla Ukrainan presidenttiä?
Viestini poistettiin, asiattomasti!
3
343
Vastaukset
- Anonyymi
Ja se pietarin trollitehtaan trolli vaan jatkaa tv-palstalla trollailuaan eikä ylläpito puutu asiaan mitenkään! Vaikka lupasi puuttua, no, eiköhän tämä Suomi24 kuole piakkoin kun käyttäjät kaikkoavat, sitten kaikkoavat mainostajatkin. Ehkä niin on parempi.
- Anonyymi
Suomi24:ssä on annettu periksi kun emme ole maksavia asiakkaita. Tämä Suoli24:ssä jatkuva venäjätrollaus pitäisi saada esille iltapäivälehdissä. Siihen sitten Puurusen haastattelu jossa tietty syyttää Utopiaa.
- Anonyymi
On siitä ollut juttua. "Trollinmetsästäjä" Jessica Aron ja kumppanien joku juttu oli aikanaan medisssa, missä mainittiin myös tämä sivusto yhtenä alustana jossa todistetusti on venäjän vaikuttamista.
Sen asian kyllä jokainen varmasti osaa päätellä ilman mitään tutkimuksia ja uutisiakin. Yhtä lailla täällä on myös naton vaikuttamista, ja nämä trollit ovatkin pilanneet koko sivuston jo vuosia sitten.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1788033
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264368- 503998
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1513275- 513046
- 502720
- 462682
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262446Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2742086Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt602065