Eläinsuojelu ilmoitus tehty.. Tajuaakohan omistaja kuin kuuma autossa on?
Koira sinisessä autossa jatkuvasti.
15
1102
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että oot tehny ilmoituksen minä jos nään potkasen auton ikkunan sisään.Siitä ei saa mitään jos soittaa 112 ja poliisi toteaa että on eläinsuojelu rikos.Minä tosin kun nään moisen hakkaan koiran omistajan.
- Anonyymi
En tiiä tätä sinistä autoa mutta nykyisin autoissa voi olla jäähdytys vaikka se on parkissa. Koskee tietysti vain sähköautoja.
- Anonyymi
Kyllä minun auton saa jäähdyttämään kun on webasto. Eikä ole sähköautoa.
- Anonyymi
Sininen japsi missä kultaisia tarroja?
- Anonyymi
Moni mies odottaa akkaansa autossa kaupan pihalla helteessä. Miten voisimme suojella, auttaa ja vaalia näiden miespoloisten kuntoa. Auto on heille kallis ja tärkeä sitä emme lähde särkemään. Menomonosta voisi hakea pitkän huurteisen ja juottaa sen miehille ikkunan raosta, saisivat edes poloiset suunkostuketta hieman.
Auton voi myös kastella vedellä.
Kannattaa olla kaukana kun miehen hipinnäköinen tofunpuria saapuu kaupasta, hampurilaiset piiloitettuna salaatinlehden alle jottei naisen joogalentäjä kaverit vaan niitä nää, 'saati ukkoraukka joka on istunut autossa.
Siinä hellemekko heilataan ja helman alta sillintuoksu tulvahtaa kun tälläainen matami autoon ahteriaan sovittaa ja mälli poskessa miesrukalleen ulvahtaa aja kotia äkkiä, fofu kuiruttaa ja kuivattaa.
Miten me suojelemme tälläisen otuksen miestä.? Auttaisko Karpo vai Orpo, vain kirjoittaisiko naisesta valituksen hallintooikeuteen tai vastaavaa.- Anonyymi
Kannuksessa ei oo naisia, ei ainakaan siedettävän näkösii 😊fakta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannuksessa ei oo naisia, ei ainakaan siedettävän näkösii 😊fakta
Ei ole, huomattu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole, huomattu.
ei ainakaan ne jotka on paikallisia tai lähikunnista
Etelästä löytyy ne helmet - Anonyymi
Ukko joka ei auton ovea osaa avata. ansaitsee kohtalonsa kuumassa autossa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei ainakaan ne jotka on paikallisia tai lähikunnista
Etelästä löytyy ne helmetJuu, helmet muualla. Kauniita kesämekoissa.
- Anonyymi
Tiedätkö kauanko koira on ollut autossa?
- Anonyymi
Sano omistajalle, miksi täällä itkee raukkis. Harva näitä juoru palstoja lukee, vielä vähempi uskoo.
- Anonyymi
Onko mustalaisia?
- Anonyymi
ONHAN KEPULI TUKI PUMMI AHO EX PUTEN PANKIN JOHTAJA.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131762Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 781348
- 541193
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81102- 741085
- 1091019
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850