..voisi olla demarien Valitus-ja Itkupalsta.
Kun katson palstan aloitusotsikoita, niin eipä tarvitse yhtäkään enempää lukea.
Kun katson palstan aloitusotsikoita, niin eipä tarvitse yhtäkään enempää lukea.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Terveydelle ja mielelle vaarallista foliohattujen disinformaatiota.
Ei kai niitä kukaan normaali ihminen mitenkään uskokkaan. Joitakin vedetään nenästä ja kunnolla , suomalainen ei ole tyhmä mitenkään ainakin 80% ymmärtää että tiedettä vastaan on aina ollut ryhmiä, joille tiede on tuntematon alue,
Joten voi jättää ihan omaan arvoonsa nämä huuhaa jutut
MEDIA ja TV niitä teille syöttää. Ne toimittajan ja politiikan ketkut palvele saatanan palvojia.
Ne päättää mitä ja miten teidän pitää tietää ja uskoa. Demokratia demon crazy on demonien hulluutta. Sanoilla kikkailu merkityksineen. Englanninkieli täynnä sanoja jotka liittyy orjuuuttamiseen,työhön ja kuolemaan. esim. solmio engl tie jolla kuvataan että on sidottu työhön tied, awake hereillä -wake on kuolleen valvojaiset.
Itse kyllä en näe muuta kun Sannaa parjataan täällä ja sateenkaari väkeä , niin että en usko että ne jotka kirjoittelee ovat mitenkään demareita . Joten hae muualta suuruunhulluutesi ja palstasi nimitykset
Kolmestakymmenestä viimeisestä aloituksesta 3 käsitteli muuta kuin tulevan hallituksen ja ministereiden mollaamista.
Joten aloittaja on oikeassa.
Onko se mollaamista jos politiikassa nähdään piirteitä jotka voivat olla vahingoksi joillekin ryhmille yhteiskunnassa. Katso sitä sanaa politiikka mitä se merkitsee, olet käsittänyt ihan väärin sen tarkoituksen
Ainahan oppositio on sanonut sen minkä kokee vääräksi joka hallituksessa, mutta eräät ne vaan mollaa Sannaa aina vaan yksityis ihmisenä luullen että se on heidän oikeutensa jotenkin, ja se kun ei ole edes politiikka mitenkään, Sannan kaikki kehonosat on luokiteltu netissä ilkeillä huomautuksilla, se ei ole politiikkaa .
Joten katsele hieman tarkemmin lukemaasi niin voit ehkä nähdä miten asioita posmitellaan netissä.
Missään muissa maissa ei haukuta ihmisiä kuten suomalainen tekee, muualla puhutaan asioista , ja tehdään uusia päätöksiä , täällä puhutaan Sannan kropasta ihan niinkuin se olisi politiikkaa näille hörhöillä. Moni uuden hallistuksen äänestäjä on rasite puolueelleen kirjoittelemalla sontaa muista ihmisistä saman aikaisesti kun kunnon ihmiset funtsii poliittisia päätöksiä asiakannalla .
Siis varmaan tarkoittat nokikeppejä kun mainitset joillekkin haittalista politiikkaa hyvin tyyppilistä kommentteja sinun kaltaisilta ihmisiltä
Mollaamista????
Eikö sitä mollaamista kohdistetaan PS politiikkaan ja erinäisiin tuleviin päätöksiin.
Siis älä sekoita asioita ,
Joten kritiikki ei kohdistu politiikassa ihmisiin , niin tehdään vaan yksinkertaisten juoru maailmassa
Siis kritiikki kohdistuu ainoastaan PS politiikkaan, ei heihin ihmisinä.
Joten kun tehdään päätöksiä asioista mitä ei ole ajateltu valmiiksi , niin kansa reagoi
"Kun katson palstan aloitusotsikoita, niin eipä tarvitse yhtäkään enempää lukea."
EI TÄNNE OLE PAKKO TULLA. MENE PALSTALLE MISSÄ YLISTETÄÄN
PERSUJA.
haluan vitundemarin pskapuheiden sekaan apinoimaan
Aina saa arvioida, ja aina saa myös arvioinnin jälkeen kehittää kirjoituksiaan.
Näin puhuu aito äärioikeisto, kun sanat on hakusisiaa niin ne korvataan kirosanoilla. Onkohan puolueesi samalla tasolla kanssasi vai kauhistelemista ne pääkallopaikalla kun näytät typeryytesi, se on kuule arka asia niille kun tietävät että ovat itse samanlaisia kirosanojen käyttäjiä vaikka yrittävät pitää päätä pinnalla puheillaan .
Niin että sellainen äänestäjä kun puoluekkin ——— samanlaisilla geeneillä varustettuina
Niillä on huono itseluottamus siksi tekevät tikusta asiaa.
Itse ovat olleet todella ulisemassa viimeiset vuodet milloin mistäkin ja maalittaneet pääministeriä ymmärtämättä edes , mistä milloinkin on ollut kysymys . Niin että siinäpä taas valittelee omiaan.
Jos haluaa itselleen oman palsta niin voi ehkä nimetä sen ” me kurjat” silloin saa varmasti pysyä rauhassa .
Persu, sana on vapaa. Löydä uusi areena itsellesi.
Eihän näillä ole edes tiedossa mitä sana politiikka merkitsee. Van jauhavat asiattomuuksia ja tälläisillä on muka äänioikeus vaikka eivät muuta tee kun haukkuvat ihmisiä työkseen.
Olen +70 ikäinen ja voin kirjoitella tällä palstalla.
Sinulle neuvon reitin missä voit näyttää kirjoitustaitosi. Tässä: Keskustelu>yhteiskunta>politiikka>puolueet>vasemmistoliitto
Onko perst masokistejakin ? Miksi pitää tulla tänne hakkamaan otsaansa
seinään yhä uudestaan ja uudestaan ? Se kertoo vähä-älyisyydestä.
Tämähän on + 70 palsta. Ei kuulu ainoastaan vasemmistolle.
Persutrollit on riehuneet täällä pidäkkeettömästi monta vuotta älyttömine
Sanna-parjauksineen, rasistisine ja muutenkin ala-arvoisine kirjoituksineen.
Tyhmempi jo ymmärtäisi, ettei kaivata. Etsiydy tasoistesi seuraan.
Teillähän on PS:ssä alusta kommentoinnille.
Demarit kiihottaa näissä "keskusteluissa" toinen toistaan vihaan uutta hallitusta kohtaan.
Perussuomalaiset ovat ertyisesti kuin piikkinä demareiden lihassa.
Eikö elämän sisältöä löydy muualta kuin politiikasta?
Kova on pelko päällä, että hallitus onnistuu tavoitteissaan ja edellisen porukaan osaamattomuus paljastuu.
Vihaa?
Aillä tasollako luulet että poliittista työtä tehdään. Jos sinä vihaat niin se ei tarkoita että eduskunnassa vihataan toisiaan siellä on ainoastaan asiat jotka ovat tapeetilla , siis ei mikään viha. Ei kai kukaan siellä voisi töitään tehdä jos vihaisi toisiaan .
Joten aina alhaisella tasolla tietävisyytesi on politiikasta.
"Perussuomalaiset ovat ertyisesti kuin piikkinä demareiden lihassa"
Niinhän te persutrollit olette tarkoituksella halunneet olla neljä vuotta jatkuvasti VIHAPUHEELLA puheella SDP:tä, Vihreitä ja Vasemmistoliittoa maalittaen.
Mitä ihmettä vielä täällä teet ? Etkö kykene vetämään johtopäätöksiä ?
Arvostelen vain näitä "poliitikkoja" tällä palstalla. En eduskuntaan ja oikeita poliitikkoja.
Kukaan ei vihaa uuttta hallitusta sillä ykeensä kuuluu asiaan hallitus ja oppositio näin on aina ollut.Oppositio ottaa esille asioita jotka toteavat epätäydellisiksi, siis ilman vihaa ketään kohtaan. Ei kai sitä nyt työkavereitaan vihata.
Jos ovat eri mieltä politiikasta niin se on normaalia sinänsä. Mutta kuuleppa nämä poliitikot eivät riitele mitenkään toistensa kanssa vaan keskustelevat asiatasolla asiosta päätöksistä ja uusista laki ehdotuksista ja yhteiskunnallisista jutuista, ei sellaisia asioita yhdessä hoideta jos vihataan. Ainoastaan sinulaisesi luulee että eduskunnassa ivat virassa toisiaan kohtaan, niin ei ole, saattavat syödä lounasta yhdessä vastakkaisen puolueen jäsenen kanssa jolloin juttelevat tavallisia asioita kuten muutkin ihmiset.
Siis asiat voivat olla ristiriidassa mutta ei ihmiset, siinä on ero, jos et sitä tiennyt, joten lopeta tuo lapsellinen jaarituksesi, kun näkyy selvästi ettei ole kaikki intiaanit kanootissa
Eihän täällä kukaan muu ulise kun Sannan vihaajat , ne toiset puhuvat poliittisista päätöksistä ja miten ne vaikuttavat kehenkin
uuden hallituksen suunnitelmista hihkutaan ne olisivat jo lakeja. Palstan demarit ovat aivokuumeessa. Pian lääkäriin tai päänne halkee.
Halla-aho presidentiksi , mahtava kannatus uusimmassa tutkinnassa.
Terävää älykkyyttä ja analysointia.
H-A ja maahanmuutto ensimmäinen sana kyseltunnilla, salissa olijat jännitti tuleeko, tulihan se sieltä
Uusnatis ja rasisti. Terävää älykkyyttä ?
Mitä kyselet, ota selvää, äläkä usko demaripropakandaa. Demareitten älykkyyttä voi tosiaan kyseenalaistaa, kun Tuomiojakin jätti loiset.
Demari terävää älykkyyttä?
Totta tosiaan, 70+ palstasta on tullut demmareiden valitusosasto. Demarit ovat suomen tyhmintä sakkia, kun niillä on vielä niin avuton puheenjohtajakin Marin. Ilmankos ri ole viime aikoina Marin aloituksia ollutkaan kun palstan täyttää demarilökäpöksyt. Ei ne omaa pesäänsä halua liata. Marin jo neljä vuotta pesää sotki velkaannuttamalla Suomen.
Demarit ovat varsinaista verenimijäporukkaa. Sosialistit haluavat, että kaikki ovat yhtä tyhmiä ja yhtä köyhiä.
20:43
Kun kesä kaartuu syksyyn, näemme täällä kovaa parkua.
Gallup.
Gallupit tulee ja menee. Mutta beng näkyy pysyvän palstalla aina.
Näyn joskus. En kaikkialla enkä aina. Älä siis liioittele.
Onkohan aika käydä näöntutkimuksessa, jos näetkin minut monena?
Beng
Täällä köyhät valittavat vaikkei niiltä ole edes mitään viety, porskuttelevat kuten ennenkin, mitä nyt kuivat aivoilla hölöttävöt ajankuluksi.
Uusi hallitus ei vielä ole istahtanut paikalleenkaan ja palstalla ollaan jo nälkään kuolemassa, kun rikkaat ovat leikkaamassa heidän tukiaan.
Kyllä ne Marinin hallituksen aikaiset leipäjonot tulee olemaan toiminnassa vielä seuraavankin hallituksen aikana. Vai niitten häviämistäkö nuo jo nyt itkee.
No ei kai se nyt mikään salaisuus ole, että eläkeläiset äänestävät vassareita paremman eläkkeen toivossa. Nykyiset eläkeläiset sanovat että kyllä sitä on kova ura takana. Totuus vain on ettei yksikään nykyinen eläkeläinen ole maksanut sen vertaa eläkemaksuja, paljonko saavat nyt eläkettä.
Lakeja ei vaan niin helposti muutella eikö sopimuksia mitä on tehty eri asioista Äetsä mene opiskelemaan hieman ettet luule että kaikki on mahdollista mistä huudellaan.
Hyvää huumoria sinulla anonyymi- ap.Itse en lue tällä aloituksia jotka käsittelee puolueita.Junalla en yksin matkusta koskaan.En halua viereeni istumaan politiikasta jauhaavaa tai viime sodasta. Kun junamatka kestää yli 3 h.Olen meinaan sen kärsinyt ja kokennut Juna Matkat ennen.Mielummin istun Onni-pussissa.Pitkällä matkalla ne on 2 kerroksisia.Jaksan viellä kavuta ylös.Joten sota ja politika rauha on pusilla matkustaessa. Harva vanhempi henkilä haluaa ylös kavuta ja etuna saa paikka lipun pitkille matkoille Onni Pussin.
Voi voi. Kaikkialla maailmassa seurataan oman maan politiikkaa ja sitten muiden maiden.
Mielenkiintoista Italiassa on varmaan se naiskuva, mikä on Berlusconin ajalta. Se voikin tuossa maassa nostaa kovankin debatin.
Esineellistäminen?
Kunpa tätä Italiassa tapahtuvaa keskustelua näkisi Suomen tv:ssa. Turha toivo, ehkä?
Beng
8:27 haluatko pudota kärryiltä?
Tämä palsta on ollut pilalla jo ainakin 4 vuotta. Pelkkää demuja, persuja, kokkareita….pashan jauhantaa ja riitelyä.
Ei näy niitä sinun hyviä aloituksiasi ....
Mistä sinä sen tiedät vai onko kaikki anonyymin tekemät aloitukset sinulta?😂😂😂
On on, kaikki on minun. Sinun aloituksiasi ei näy.
9:45
Mitäs oma kirjoituksesi osoitti? Riidan haastamista!
80+ palsta on tasokkaampi kuin 70+.
Miksi yli seitsemäkymppiset ovat niin katkeria ja valittavat kaikesta.
Johtuuko se siitä että viisikymmenluku oli monessa perheessä puutteellista.
Mutta ei sen pitäisi vaikuttaa tähän päivään.
Suurimmalla osalla eläkeläisistä on asiat hyvin riippumatta siitä mikä hallitus on kulloinkin vallassa.
Parempi mennä 80+ palstalle, siellä on parempi suvaitsevaisempi henki ja ajen keskusteluaiheita. Goodbye kaalinpäät.
Siellä onkin paraat keskustelijat 70+ pslstalra lun eivät viitsi jauhaa samaa läppää täällä.
Beng.
Miksi on vaikeaa pysyä siellä 80 + palstalla?
Tulette tänne 70 + palstalle moittimaan ja valittamaan.
Beng
Täytyy teitä vähän innostaa toisianne vastaan. Johan päällikkönnekin puhui, että puoli pitää valita. Täällä on puolet valittu.
En yllyty.
Mutta muistan kyllä, kun aloin joitain kommentteja kirjoittamaan, miten kimppuuni käytiin.
En ollut uskoa todeksi. Miten aikuiset saattoivat käyttäytyä noin.
Beng
En menneisyyden haamuja kammoksi. Olen kovettunut tietyntyyppisistä letkautuksista.
Menen kuin puskutraktori eteenpäin; tykätään tai shit ei.
Mene eriöön.
Pruut
Pertikki ja beng , kaksi palstan pahinta itkijää, mutta täytyyhän heitäkin olla, jotta palsta pysyisi edes jotenkin hengissä.
Meidän täytyy ärsyttää joitain todella paljon.
Varokaa, jos ette ole kilttejä, voi taivaalta tulla raepallo päähän.
Karmaa.
Meidän täytyy ärsyttää joitain todella paljon.
Varokaa, jos ette ole kilttejä, voi taivaalta tulla raepallo päähän.
Karmaa.
Beng
Minua naurattaa pienet sielut.
pari surkeaa provoilijaa ei täällä mitään kukaan keskustele eikä pidäkään
Hiljaista on.
Joku sentään ahkeroi ja minuutin välein jaksaa mollata persuja.
Ei Pertikki ja Beng pahimpia ole. Kaikenkaikkiaan asiallista kirjoitusta heidän tekstinsä. Kyllä ne on Jotku Muut ne epäasialliset tässä ikäryhmässä. Eikä niitä kait ole kuin pari kolme. Onko syynä ilkiönä oleminen vai joku muu. Tiedä häntä.
Ei niin. He vaan siellä metsämökkiensä tynnyreissä syövät sämpylöitään.
On osunut ja uponnut?
Beng
Koville ottaa, kun kansa ei ollutkaan samaa mieltä.
Tästä palstasta tulee mieleen eräs saunailta, joka tietysti meni löylykilpailuksi, ensimmäinen lähti ja totesi lopettavansa saunomisen hullujen kanssa.
On siinä yhtäläisyyksiä.