Sysmän kotihoidossa vaihtuu hoitajat niin tiuhaan , että asiakkaat eivät tunne hoitajia eikä hoitajat asiakkaitaan . Nimilaput rintaan , että tiedetään kuka on ja onko kyseessä oikea henkilö ! Sillä kaikenmaailman koijareitakin on kesäisin liikkeellä .
Sysmän kotihoito
9
2165
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä idea, kannattas kuitenki olla iha kotihoitoon yhtyedessä.
- Anonyymi
On paljon keikkalaisia töissä sitä suuremmalla syyllä nimi rintaan !
- Anonyymi
Eikö kaikilla KH:n hoitajilla pidä olla nimilappu näkyvillä.Tosin kaikki huononäköiset eivät näe txt.
Kuuluvalla äänellä pitää esitellä itsensä ja olla "lätkä" kaulassa roikkumassa.
- Anonyymi
Eiköhän kotihoitokin kesäisin pyöri keikkalaisten turvin, olisko niin että vakituiset on lomansa ansainneet? Ole ihmeessä yhteydessä kotihoitoon suoraan jos noin harmittaa! Mut mitäpä siitä hyödyt jos hoitajia ei kertakaikkiaan ole? Ja olisiko sysmässä vaihtoehtona ottaa yksityinen? Ei ainakaan keikkalaiset silloin harmittaisi noin paljon. Mielenkiinnosta kysyn oletko omainen vai hoidettava?
- Anonyymi
Enemmän omainen , en itse ole viellä hoidettava , mutta tulevaisuus hirvittää . Ja sanonta kyllä " joku hoitaa " ei oikein lohduta . Nämä bittinikkarien apuvälineet eivät oikein vakuuta !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enemmän omainen , en itse ole viellä hoidettava , mutta tulevaisuus hirvittää . Ja sanonta kyllä " joku hoitaa " ei oikein lohduta . Nämä bittinikkarien apuvälineet eivät oikein vakuuta !
Eikös ne keikkalaisetkin hoitajia ole? En usko että ovat ketään kadulta tempaisseet? Hyvä että on edes niitä. Mitäs sitä etukäteen kannattaa miettiä tulevaisuutta, sitä kun ei tiedä mihin kenenkin kohtalo vie? Elä vaan tätä päivää ja nauti.
- Anonyymi
Avaaja olisi voinut kirjoittaa: Suomen kotihoidossa ... turha tässä nyt on yhtä kuntaa moittia kun koko maan kotihoito on ihan kuralla, Sysmä taitaa kuitenkin olla sieltä vähiten huonoimmasta päästä.
- Anonyymi
Ei yksin Sysmä kyllä koko sote uudistus ja korona vei pohjan hoitoalalta . Koko Suomesta !
- Anonyymi
Hyvää hoitoa on saatu, kiitos siitä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat331279Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691085- 104936
41000 kavallettu rahaa
uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.35858Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö56719- 42716
- 48683
Fantasioista
Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai94662Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi
Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks302656- 29635