Entisen saukkohotellin tilalle näköala ravintola, hotelli ja tanssilava. Olen kuullut, että tämmönen olisi suunnitteilla. Pitäneekö paikkaansa?. Uusi yrittäjä pistäisi laskettelukeskuksen uuteen loistoon. Uusia rinteitä suunnitteilla 5 kpl. Samoin alueesta tehdään maastohiihtokeskus. Auki olisi ympäri vuoden. Vaatisi kunnaltakin investointia jokusia miljoonia.
Saukkovaaran uusi hotelli
Anonyymi-ap
7804
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No jopas jotakin, ei Ristijärven kunnassa turhaan ole palkattuna kehittämispäällikkö!
Yhdessä suuressa kaupunnissa on valmistunut olkkari entisiin valvontatiloihin.
Jepp, siinpä kunta saa verotuloja ja pärjää. Ei tarvita tuulivoimaloita. Jotkut uskovat jopa joulupukkiin.
Voihan hotellin ja tuulivoiman yhdistää. Katolle saa aikamoisen myllyn.
Kyllä, ei järky hotelli eikä ravintola. Perustettu kunnolla, pultataan vielä peruskallioon kiinni. Kunhan on louhittu ensin murskeet paikalta. Saadaan hyvin läheltä murskeet valuun. Todella hyvä idea jatkoon!
Toiveajattelua. Ei tule tapahtumaan. Mutta tulevalla viikolla seurataan näytelmää kun Vanhaa viitostietä valuu tuulimyllun lapoja Hyrskän perälle.
Muutaman tunnin kuluttua pitäisi tulla, tässä eväät pakataan ja hautausmaan parkkiin katsomaan.