AC127 pinnit?

Olisko AC127:n pinnikaaviota. Kotelo lienee TO-1 ja rungossa punainen merkkitäplä.
Olis kiva tietää jalat, ettei tarvi mittailla.
5363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vaikka täplä (C) olisi kulunut pois, järjestys selviää näin:

Jalkojen muodostaman kolmion kärki alaspäin, jalat kohti naamaa, vasemmalta oikealle: C-B-E.

Äänestä
  • Punainen täplä on emitteri. Keskellä kanta ja stn kollektori.

    Sitä lienee tehty muuhunkin koteloon ja sinisellä täplällä, mutta nämä olivat näin.

    Vintagesärö toimii nyt erinomaisesti.

    Äänestä



Kommentoi aloitusta


Germanium kirjoitti:

Olisko AC127:n pinnikaaviota. Kotelo lienee TO-1 ja rungossa punainen merkkitäplä.
Olis kiva tietää jalat, ettei tarvi mittailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu