Voisiko tulla lisää lippuja ?

28368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat
  • Juttu on vanha ja vuodelta 2018. Halla-aho osti jopa nimikoidun tykinammuksen, jonka ukrainalaiset lähettivät venäläisten hyökkääjien suuntaan. Maailma on muuttunut. Hörhöt ovat jääneet vanhan propagandan vangeiksi, jota toistavat suu vaahdossa.

    Äänestä

Voi tulla. Yritystä on varmasti, kun omasta aatteesta on kyse ja on päättävässä
asemassa.

Äänestä


  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Tämäkin on vanha juttu ja vuodelta 2019. Maailman on venäjän hyökkäyssodan jälkeen muuttunut.

    Ei persujen maailma.

    Äänestä

Onpa "isänmaallinen" puolue . . . Kauhistuttavaa, mutta aatteen kannattajia
on ilmeisesti noin 600000 Suomessa . . ?

Äänestä
  • Perussuomalaisten ajamat asiat eivät ole huonoja, vaikka kannattajien seassa idiootteja saattaakin olla.

    Äänestä

Miten juuri nämä n-Saksan lippuja mielellään heiluttelevat, jotka ovat hetkessä tuhonneet Suomen maineen maailmalla ja ovat taustoiltaan täysin sopimattomia edustamaan Suomen kansaa, onkin nostettu oikein paraatipaikoille hallituksessa ja eduskunnassa ?

Äänestä

Nyt on varsinainen verenimijä -hallitus, n-lippu liehuu.

Äänestä

N-lippu on eduskunnassakin jokaisen persun pöydällä.

Äänestä
  • Schweinehund!

    Äänestä

  • Miksi toisilla ei ole Nato-lippua kuin persuilla? Onhan Suomi natossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Miksi toisilla ei ole Nato-lippua kuin persuilla? Onhan Suomi natossa.

    Vihervasemmistolla on sateenkaarilippu natolipun sijaan.

    Äänestä

  • persemarin on saatava sjomen johtoon

    Äänestä

Olisiko natsilippujen heiluttajapuolue rinnakkaispuolueineen syytä
laittaa mielentilatutkimukseen ? Kaikki ei ole kohdallaan natsismia
kannattavilla.

Äänestä

keiliä osaamaon psy kopaatidemari selittää miten kaikki meneepreselleen
kun persemarin ei saa johtaa suomea

Äänestä
  • Meillä Supo tarkkailee äärioikeistoa, josta tälläkin hetkellä on vireillä
    tutkimuksia.

    Äänestä

Äärioikeistolaiselle, demokratiaa ja ihmisoikeuksia vastustavalle poliittiselle ideologialle ei pidä antaa tilaa ja vaikutusvaltaa. Valtioneuvoston jäsenen yhteydet tällaiseen liikehdintään eivät Suomeen kuulu.

Siksi vihreät esittää tänään epäluottamusta ministeri Junnilalle.

Äänestä

Pää­ministeri­kokouksessa kiinnostuttiin Suomen uudesta hallituksesta –
NÄIN ORPO VASTASI:
– Kyllä tämä joukko on hyvin samanmielistä, samanlaiset arvot, saman­tyyppisiä ihmisiä, Orpo kertoi medialle tiedotus­tilaisuuden jälkeen.

Ovatko RKP ja KD samaa mieltä ntsi-puolueesta ?
Onko heillä samat arvot kuin PS:llä . . . ja kokoomuksella ?
Kyllä kai, kun mukaan menivät hallitukseen . . . .?

Äänestä
  • Huomenna arvot mitataan.

    Äänestä

Mikä on se lippu joka heiluu monivärisenä jo niemen notkossa ja saarelmassa,,lisätäänkö niiden hulmutessa suomen syntyvyyttä.

Äänestä

Perussuomalaisten Laura Huhtasaari kehuu äärioikeiston järjestämää natsilippumarssia ”hienoksi kulkueeksi”.

Äänestä
  • Ja aatelkaa: Mesimäyrä- Laura oli mesimäyrien pressaehdokas.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Ja aatelkaa: Mesimäyrä- Laura oli mesimäyrien pressaehdokas.

    .... ja ihailee natsikulkueita.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Entisten rinnalle ?
https://www.suomenmaa.fi/paakirjoitus/perussuomalaiset-on-aarioikeistolaistunut-jo-niin-etta-sallisi-natsilippujen-heiluttelun-jopa-suomen-itsenaisyyspaivana/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu