Näin lakia tuntemattomana tuo sakkorangaistus vaikuttaa varsin lievältä ja lisäksi kyse oli virkatehtävissä olleesta poliisista.
a) Mikä olisi ollut lopputulema jos vastaava olisi kohdistunut miehen taholta virkatehtävissä olevaan naispoliisiin.
b) Tai jos kyseessä olisi ollut miehen tai naiset tekemä kähmintä samaa sukupuolta olevaan poliisiin.
c) Jos jokin julkkismies syyllistysi vastaavaan muissa olosuhteissa (ei poliisia kohtaan), niin siitähän riskeeraisi nousta mittava "valtakunnallinen" mee-too-mekkala.
Tokihan on yleisempää, että jotkin öykkäröivät miehet häiriköivät ja kähmivät naisia eim. illavietoissa, varsinkin liikaa maistissa ollessaan ... eli ei se naisen rooli varmastikaan aina mikään helppo ole.
"Nainen hipelöi poliisimiestä – Sakot"
"Poliisipartio oli selvittämässä erästä rikosta, kun epäilyyn liittymätön 34-vuotias nainen lyöttäytyi heidän seuraansa."
"Nainen kiinnitti huomionsa toisen konstaapelin takapuoleen, eikä kyennyt pitämään käsiään erossa tästä. Hän kosketteli miehen takapuolta 3—5 kertaa kehuen samalla sitä."
- https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/0e40b60e-bd72-42e4-b48f-93fbffa4504a
Nainen kähmi virassa olevaa miespoliisia, lievä rangaistus
Anonyymi-ap
2
456
Vastaukset
- Anonyymi
Häh , saahan miehiäkin kouria kun naisiakin saa !! Mikä voke juttu tää on !!
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179049864
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104758- 47674
- 36633
- 47623
- 30611
- 40605
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50560
- 37506