Näin lakia tuntemattomana tuo sakkorangaistus vaikuttaa varsin lievältä ja lisäksi kyse oli virkatehtävissä olleesta poliisista.
a) Mikä olisi ollut lopputulema jos vastaava olisi kohdistunut miehen taholta virkatehtävissä olevaan naispoliisiin.
b) Tai jos kyseessä olisi ollut miehen tai naiset tekemä kähmintä samaa sukupuolta olevaan poliisiin.
c) Jos jokin julkkismies syyllistysi vastaavaan muissa olosuhteissa (ei poliisia kohtaan), niin siitähän riskeeraisi nousta mittava "valtakunnallinen" mee-too-mekkala.
Tokihan on yleisempää, että jotkin öykkäröivät miehet häiriköivät ja kähmivät naisia eim. illavietoissa, varsinkin liikaa maistissa ollessaan ... eli ei se naisen rooli varmastikaan aina mikään helppo ole.
"Nainen hipelöi poliisimiestä – Sakot"
"Poliisipartio oli selvittämässä erästä rikosta, kun epäilyyn liittymätön 34-vuotias nainen lyöttäytyi heidän seuraansa."
"Nainen kiinnitti huomionsa toisen konstaapelin takapuoleen, eikä kyennyt pitämään käsiään erossa tästä. Hän kosketteli miehen takapuolta 3—5 kertaa kehuen samalla sitä."
- https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/0e40b60e-bd72-42e4-b48f-93fbffa4504a
Nainen kähmi virassa olevaa miespoliisia, lievä rangaistus
Anonyymi-ap
2
411
Vastaukset
- Anonyymi
Häh , saahan miehiäkin kouria kun naisiakin saa !! Mikä voke juttu tää on !!
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179049864
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028