Sakari Sirkkasen ikä

Tietääkö joku, minkä ikäinen YLE:n toimittaja Sakari Sirkkannen on? Itse en ainakaan ole löytänyt sitä mistään.
2815930
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Saku on 41 v

Äänestä

Vanheneva, tupeeraa tukkaansa peittääkseen kaljuuntumisensa.
Mitähän puoluetta edustaa?

Äänestä
  • Eikö saisi tehdä hiuksillensa niin?

    Äänestä

Sirkka on 27v

Äänestä

Tinderissä tuli vastaan, ilmoittanut 51 v. iäkseen.

Äänestä

Kyllä osaa olla ihme nillittäjä koko äijä. Jankkaa ja jankkaa asioita, että varmasti venäläiset saisivat tarkkaa tietoa Suomesta.

Äänestä
  • Sirkkanen kunnostautunut jankkaamisellaan pilaamaan lupaavat keskustelut esim. haastateltaessa eduskuntavaaliehdokkaita.

    Äänestä

Täys puupää,jankuttaa samaa kysymystä tajuamatta vastausta.

Äänestä

Pankaa se Sakari Sirkkanen pois kun on niin jankaava että tyhmäkin ymmärtää

Äänestä
  • Katseli viimeistä A-studio ohjelmaa Lähi-Idästä.Haastateltavina Haavisto, Juusola. Väittivät ,että Israel näännyttää nälkään Palestiinalaisia,.Väite on täysin perätön.126 ruokarekkaa mennyt Gazaan.Enpä ole nähnyt ainoaakaan nälkiintynyt lasta. Se mitä uutisissa näytetään sairaasta poijasta,ei ole nälkiintynyt. Äiti vierellä kovin tukeva. Ihmetellä täytyy Juusolan asiantuntemusta.Juusola saanut tietonsa hamasilta ja nyt levittää narratiivia.Luulisi ,että olisi sen verran ammattiylpeyttä,että ottaisi asioista selvää muualtakin kuin hamasinterroristeiltä.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Katseli viimeistä A-studio ohjelmaa Lähi-Idästä.Haastateltavina Haavisto, Juusola. Väittivät ,että Israel näännyttää nälkään Palestiinalaisia,.Väite on täysin perätön.126 ruokarekkaa mennyt Gazaan.Enpä ole nähnyt ainoaakaan nälkiintynyt lasta. Se mitä uutisissa näytetään sairaasta poijasta,ei ole nälkiintynyt. Äiti vierellä kovin tukeva. Ihmetellä täytyy Juusolan asiantuntemusta.Juusola saanut tietonsa hamasilta ja nyt levittää narratiivia.Luulisi ,että olisi sen verran ammattiylpeyttä,että ottaisi asioista selvää muualtakin kuin hamasinterroristeiltä.

    Olet joko tyhmä tai sokea!

    Äänestä

Miksi yle on siirtynyt vasemmisto puolen nuolijoiksi. Esim. A -studio jos on esim. Perussuomalaisten puolueesta mukana ei saa paljon puhua , mutta kun on vasemmisto puolueesta esim oli Saramo sai räksyttää Jani Mäkelän päälle eikä Sirkkanen katkaissut ja antanut Mäkelän puhua loppuun todella ärsyttävää muuttakaa yle käytäntöä että voi katsoa ohjelmianne.

Äänestä
  • hyviä kommenteja

    Äänestä

  • Viime vuonna esim puolueenne Huhtasaari puhui niin pehmeitä jossain A-studiossa tms, että jopa persujen johtoryhmä on hiljentynyt hänet. Eikä tuo Jani Mäkeläkään mikään älykkö myöskään ole.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Viime vuonna esim puolueenne Huhtasaari puhui niin pehmeitä jossain A-studiossa tms, että jopa persujen johtoryhmä on hiljentynyt hänet. Eikä tuo Jani Mäkeläkään mikään älykkö myöskään ole.

    No ei oo mikään "ruudin" keksijä. Perus perus persu.

    Äänestä

Viher vasemmistoa on YLE nykyään ja toimittajat... Sen kyllä huomaa

Äänestä
  • Onneks YLE ei ole persuja. Sitähän ne haluaa. En voisi kuvitella pahempaa kuin Trumppia sympatisoiva persutoimittaja. Huh !

    Äänestä

  • Vasemmistoliitto saa aina ylen ohjelmissa eniten puheaikaa, miksikö?

    Äänestä

E i tietoa, mutta Miisa 4 v. haluaisi tietää, että " miksi tuo Samu-Sirkka on aina niin surullisen näköinen".

Äänestä

Hyvä on toimittaja,mutta A-Talkissa 16.5.-24 särähti korvaan:"Oletko huolissaan...".Pitäisi kai olla "huolissasi"?

Äänestä

Toimittaja Sakari Sirkkanen on paras toimittaja YLE TV1 A-talk ja ajankohtaistoimituksissa.

1Äänestä
  • Sakari Sirkkanen on paras ylen toimittajista.

    1Äänestä

Ehkä 40..Älykäs toimittaja,ottaa taustatyön tarkasti ja on oikeasti kiinnostunut haastateltavista ja haastateltavat huomaavat sen ja avautuvat ihan normisti,arvostavat toimittajan paneutumista aiheeseen.

1Äänestä

Syntynyt 72 eli 52 tänä vuonna.

1Äänestä

En pidä tuosta höhlän näköisestä ja -oloisesta tyypistä ja olen aina ollut ärsyyntynyt nähdessäni tuon suorastaan raivostuttavan, jollain tavalla ällistyneen ilmeen keskusteluohjelmissa. Vaihtoon!!!

Äänestä

Damström vetää YLE:n toimittajista pohjien pohjat.

Äänestä

Tässä keskustelussa on esitetty erilaisia arvioita Sakari Sirkkasen iästä, mutta ilman luotettavaa lähdettä tietoja on vaikea vahvistaa.

Sirkkanen tunnetaan erityisesti työstään Ylen Politiikkaradiossa ja A-studiossa. Hänen yksityiselämästään, kuten mahdollisesta puolisosta ja lapsista, on kuitenkin hyvin vähän julkisesti vahvistettua tietoa.

Aiheeseen liittyen löysin artikkelin, jossa käsitellään Sirkkasen perhetaustasta saatavilla olevia tietoja ja erotetaan vahvistetut asiat arvailuista:

https://suomitrend.fi/sakari-sirkkanen-perhe/

Olisi kiinnostavaa tietää, onko joku löytänyt myös luotettavan lähteen hänen ikäänsä koskeville tiedoille.

Äänestä
  • Sirkka on 30. Ihan varmaa tietoa annettu täällä kun tulee suoraan sen kanssa töitä tehneeltä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tietääkö joku, minkä ikäinen YLE:n toimittaja Sakari Sirkkannen on? Itse en ainakaan ole löytänyt sitä mistään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu