Lievä älyllinen kehitysvamma

Kun soitin vammaissosiaali työntekijälle ne ei suostu etsimään välttämättä minun kohdalla kehitysvamma puolella laitosasuntoa, koska olen muka viisaampi kuin muut selkeän älyllisen kehitysvamman saaneena ne sanoo vammaissosiaali työntekijät olen saanut Heikkolahjaisuus jutun takia Lievän älyllisen kehitysvamman joka on Lievän älyllisen kehitysvamman yli mennyt testeissä.

Ja ne sanoo, kun itsellä on kaikki verkkopankin tunnukset eikä ole vanhemmilla eikä ole edunvalvonta juttua niin ne sanoi, että ne joutuu selvittää johtavan vammaissosiaali työntekijä kanssa olenko kehitysvamma puolella laitos juttuun kuuluva.

Miksi jos on vaikea Adhd meitä ei halua pitää kehitysvamma puolella vaikka on Lievä älyllinen kehitysvamma laitettu.

Miksi kehitysvamma työntekijät sanoo ne joilla ei ole Adhd eikä muita diagnoosi juttuja kuin pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma ne osaa ainoastaan toimii ohjatusti ja me muut kuulumme mielenterveys puolelle.

Ei ole oikein tämä minua kohtaan, kun kehitysvamma puolella ei haluaa meistä joilla Adhd tekee ongelma jutut kehitysvamma puolella ryhmässä saada mielenterveys puolelle.

Onko totta, että Adhd hoito muka ei kuulu enää kehitysvamma puolelle ollenkaan, kun kehitysvamma psykiatri kirjotti, että Adhd hoito ei kuulu kehitysvamma puolelle enää.

Jos on Adhd ja sen lisäksi Lievä älyllinen kehitysvamma ja Sosiaaliset ongelmat jotka on todettu olevan nolla tasolla niihin verrattuna joilla on pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma ilman Adhd juttua.

Ei ole oikein että Kehitysvamma työntekijät ei halua pitää minua asiakkaana kehitysvamma puolella.

Aina saan kuulla muilta älyllisen kehitysvamman saaneena ja ohjaajilta, että kuulun muka Adhd takia mielenterveys puolelle.

Mutta koska laitettu entisen Mbd jutun tilalle Lievä älyllinen kehitysvamma koska käytös on lähellä älyllistä kehitysvamma juttua ei se minun syy.

Entinen MBD johtuu myös aivoista mutta joka voi heikentää älyllistä tasoa.

Esim kuvien tunnistus psykologi paperissa jotka tilasin oli vaikean älyllisen kehitysvamman tasolla.

Kokonaisen kielellinen älyllisen taso oli 75Äö joka on yli Lievän älyllisen kehitysvamman.

Silti vaikka olen kehitysvamma ohjaajien mielestä yli Lievän älyllisen kehitysvamman ymmärrys tason minun kuuluisi saada myös taksikortti jne kuten ne joilla on pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma.

0

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

        Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
        Suomalaiset julkkikset
        109
        2260
      2. Mitäpä luulet että tykkääkö

        kukaan kaivatustasi ?
        Ikävä
        103
        896
      3. T rakastan sua

        vaikket sitä usko
        Ikävä
        70
        889
      4. Mitä tapahtuu?

        Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
        Haapavesi
        22
        872
      5. Varmaan aika moni

        Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
        Ikävä
        48
        835
      6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

        ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
        Maailman menoa
        554
        789
      7. Miksi et lähesty minua

        Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
        Ikävä
        80
        697
      8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

        Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
        Ikävä
        76
        660
      9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

        Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
        Ikävä
        23
        610
      10. Kai sä olet

        Luovuttanut mun suhteen.
        Ikävä
        57
        561
      Aihe