Ei kovinkaan laadukkaita koruja....ehkä nuorille,tosin heille liian kalliita.
Kultajousi
20
2402
Vastaukset
- Anonyymi
Varatut miehet ostavat mielellään pikku prisseslloilleen. Palvelua monin puolin ja Thaitytöt mukana
- Anonyymi
Vaan sulle ei edes rahasta onneton
- Anonyymi
Väsää niistä kaljapullon korkeista kilkuttimet jos köyhää on
- Anonyymi
Mesen lehtijouset on kunnon terästä.
- Anonyymi
Tuokin vain unelmissas onneton
- Anonyymi
Hienoa jos on vain unelmissa onneton, hähähäääää!
- Anonyymi
Kaikki edulliset korut on tehty hätäisesti valamalla ja tökätty koruun joku halpa timantti. Jotkut timantit tai jalo-korukivet on kiinnitetty liimalla.
Kalleimmat ja uniikit sekä paadukkaimmat korut on tehty lähes kokonaan käsityönä. Käytetty koneita korkeintaan kullan muokkaamiseen levyksi. Sekä kiillotus koneet mutta niissäkin joutuu käsin pitämään kiinni kun korua kiillotetaan.
Hinta muodostuu jalometallista, kulta, platina, hopea. Laadukkaista kivistä, kalleimmissa oi mukana olla mm. timantin aitous-/laatutodistus.
Käsityö myös maksaa sekä kaiverrus jos se tehdään täysin käsityönä. - Anonyymi
Kaksi naisten rannekelloa olen kyseisestä liikkeestä ostanut, molemmat hajosi lähes heti kun takuuaika meni umpeen ja korjaus olisi tullut kalliimmaksi kuin mitä itse kello maksoi tarjouksessa. Itse ensin oletin patterin loppuneen mutta näin ei ollutkaan. Molemmat kellot oli uudempaa kolmekirjaimista merkkiä. Sittemmin ostin ihan muualta vanhaa laatumerkkiä olevan kellon joka myös vesisuojattu 50m asti ja toiminut jo useamman vuoden moitteetta eikä hintakaan ollut tarjouksessa paljoakaan enempää kuin aiempien huonojen kellojen hinta.
- Anonyymi
Vai että vesisuojattu 50m🤣 se ei takaa että kello on laatutuote.
Kehuihan ne venäläiset kun Sputnik kelloaan että kestää vaikka Mariaanien hautaan sukeltaa🤣
Suomessa tekivät painetestin niin venäläinen huippukello ei kestänyt niinkään paljoa kuin kiinalainen "sukeltajan lelukello" - Anonyymi
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketä kiinnostaa
Sinua näyttää kiinnostavan. Ethän muuten olisi ruikuttanut.
- Anonyymi
Kuuluisa pikakihlojen ostospaikka.
- Anonyymi
Suosittelen tilaamaan Kultatähti verkkokaupasta.
- Anonyymi
Lähes kaikki Kultajousen kultakorut tehty jossain halpatyömaassa ja myyvät kalliilla. Korvakorujen lukot heikkoja sekä monta rannekorua katkennut liitoskohdista. Jyväskylästä lopettaneet kaikki hyvät kultaliikkeet.
- Anonyymi
Mitä ne ilmapallot tekevät siinä liikkeen ovella?
Muutoinkin liikkeet ovat "tiimarin" näköisiä. - Anonyymi
Kullan hinta noussut, mutta Kultajousessa otetaan vielä ylimääräistä hintaa laadultaan ala arvoisista hinku Intiassa tehdyistä koruista.
- Anonyymi
Hinnat siksi yläkanttiin, että tarjouspäivinä myydään sitten normaalihintaan.
- Anonyymi
Timanttien laatu jotain PPPPeee...
- Anonyymi00021
Kultajousi ainakin siirtää kullan korkean hinnan täysimääräisesti tuotteisiin. Pienestä n,1 gramman kultariipuksesta jossa timanttisiruja 0,03ca pyydetään 300€. Nämä korut tehdään halpatyövoimalla yleensä Intiassa. Oikea arvo lähempänä 80€ millä myyvät sitten joskus alennuksella pois. Kultajousi ketjulla myös useita liikkeitä kaupunkien keskeisillä paikoilla, joten siirtävät myös tilavuokrien ja myyjien palkan tottakai korujen hintoihin.
- Anonyymi00022
Näillä hinnoilla mennään takaisin 1900-luvun alkuun, jolloin vain rikkailla oli varaa kultakoruihin. Tavallinen kansa saa tulevaisuudessa tyytyä kullattuihin teräs koruihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2689409Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve52811Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim2452028Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1051940- 1441447
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,711438Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1311363Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko931016- 71931
- 40848