"Tapaus Junnila seuraa hallitusta koko sen olemassaolon ajan. Tai ainakin niin kauan kuin Junnila on tehtävässä.
Elinkeinoministerinä Junnila matkustaa paljon eri maihin muun muassa vienninedistämismatkoille.
Näillä matkoilla hänen menneet tekonsa tulevat todennäköisesti nousemaan esiin aina uudelleen, vaikka Suomessa ne unohtuisivatkin ja perussuomalaiset pitävät tekojen muistuttamista vain vihervasemmiston ajojahtina."
HS 28.6.2023
Hallituksessa on nyt yksi ministeri, joka ei nauti koko hallituksen luottamusta
22
370
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan mukavat olot ? Entä PS:llä ? Purra leikkii diktaattoria
20 prossan kannatuksella.- Anonyymi
Nyt edellisen hallituksen akat huutavat areena keskustelussa niistä asioista, joita heillä oli 4 vuotta aikaa parantaa. Voi jessus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt edellisen hallituksen akat huutavat areena keskustelussa niistä asioista, joita heillä oli 4 vuotta aikaa parantaa. Voi jessus.
Voi jeesu, sinunko mielestä ei Corona ja sota Europassa tuonut aivan yllättäviä menoja. Leikatakko osipitänyt Corona aikana vai heti sen jälkeen.
Tottakai olisi sinun aivoilla olisi kasvu kannattanut näivettää.
Persut lupasivat ettei köyhiltäleikata, vai onko tämäkin muka opposittion ajojahtia.
Kannattaisi Persujen ensin miettiä mitä tuli tehtyä neijänvuodenaikana.
Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
Se ketä leikkiin ryhtyy täytyy se myös kestää.
Suosittelen peiliinkatsomista Persut. - Anonyymi
Nykyisessä hallituksessa on kaksi ministeriä jotka eivät edusta kansalaisten luottamusta ja ne kyllä edustaa rkp:tä. Kärjessä tämä Baja-maja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt edellisen hallituksen akat huutavat areena keskustelussa niistä asioista, joita heillä oli 4 vuotta aikaa parantaa. Voi jessus.
Älä valehtele.
Sari saisi Mustikit ja Mansikit kotio.
Beng - Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17909381M
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Siinähän on oppositiolla räksytettävää,
jos ei muuta puuhaa.
Kiva nähdä montako välikysymystä
ko herrasta oppositio saa aikaiseksi.- Anonyymi
Tarpeen mukaan, montako välikysymystä persu teki " rajat kiinni "
- Anonyymi
Osoittiko äänestys, että heil Halla-aho on valtakunna todellinen johtaja ?
- Anonyymi
Junnilan yhteydenpito natsijärjestöjen kanssa ei lopu, menee vaan salaiseksi.
Persujen kautta pääsee politiikkaan monenlaisia mätiä omenoita.
Ei Junnilan "anteeksipyynnöillä" ja pahoitteluilla ole mitään merkitystä. - Anonyymi
Palstan opposition kannattavien solvaajien , toivoisi sivistävän omaa puhettaan, ennen natsitustaan.
- Anonyymi
Hallituspuolueissahan juuri on ne natsittajat. Kokonainen puolue.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallituspuolueissahan juuri on ne natsittajat. Kokonainen puolue.
Se on myös avoimesti rasistinen puolue. Sivistynyt ja älykäs ei ole rasisti.
- Anonyymi
Ymmärtäisi jo NTsi-ministeri lähteä vetämään !
- Anonyymi
Ymmärtäisi itse erota, mutta Purra ei anna raukan erota.
Purran pakkomielteet johtaa PS:ää. Taustapiruna mestari.
- Anonyymi
Koko PS-puolue ei nauti luottamusta, mutta siitä ei ole äänestetty - vielä.
- Anonyymi
Presidenttikin on ottanut kantaa: "Vähintään kiusallista".
Äärioikeistolaiset pesukarhut ovat "vähintään kiusallisia".
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009689076.html- Anonyymi
Jep. Helwetin kenkkua, kun kansa ei tykkää.
- Anonyymi
Mikä se Hitlerin lääkärin nimi olikaan ?
Ajoiko sekin pakkosterilisaatiota ?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/17f5b395-4481-4b83-89c9-9d3d2319784e - Anonyymi
PS:n avustajan taannoinen suunnitelma: Hihamerkit ulkomaalaisille ja suomenruotsalaisille
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2012041115438184 - Anonyymi
Ottaako PS suunnitelman käyttöön ja saavatko köyhät ja työttömätkin
hihamerkin ?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1904373Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313160Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma302864Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602746PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist672733Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902605Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142341Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k992098- 911150
- 601082