Kurtturuusut

Anonyymi-ap

Ei Forssan kaupunki ole pitänyt kiirettä kurtturuusun hävittämisellä. Niitä on joka puolella kaupunkia.Oli aikaraja muistaakseni.

9

439

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreä kuntapoliitikko(Nainen) tuomittiin LapsenSeksuaalisesta Hyväksikäytöstä, n. 4vuotta ehdotonta Vankeutta !
      Vihreä Ohisalo vielä piilotti tuon tiedot, ettei yhdistetä Vihreisiin !

      Käyttääkä Vihreät yleisesti Lapsia SeksiOrjina ! - Ovat Hirviöitä !

      .

    • Anonyymi

      Meillä niitä ei tulla hävittämään nyt eikä myöhemmin, taas yksi idioottimainen EU:n keksintö mutta suomalainen lammaslauma perse pystyssä määkii nöyränä pyytäen lisää kieltoja ja määräyksiä vailla omia aivoja.

      Hyvä ettei kaupunkikaan ole aktiivinen sillä ne ruusut ovat kauniita kuten lupiinitkin. Tilalle ei kasva yhtään mitään jos ne tuhotaan.

      Päinvastoin olen istuttanut niitä lisää.

    • Anonyymi

      Kyllä piikkiset onkin syytä hävittää. Vastuutonta on suosia haittamaahanmuuttoa kasvien muodossa, ja vielä siittääkin niitä. Nyt kaikki joukolla lapioimaan juuri noita juurineen

      • Anonyymi

        Lapioi sinä yksinäs vaan , mutta parempi sunkin olis lapioida vaikka lehmänsontaa niin tienaisitkin jotain siitä lapioinnista.

        Mutta joo, ei olla meilläkään lampaita vaan annamme kauniitten kurtturuusujemme kukkia täydellä terällä nyt ja jatkossakin. Niitä on ollut vuosikymmeniä Suomessa joten lampaiden vieraslajimääkinät eivät uppoa nekään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lapioi sinä yksinäs vaan , mutta parempi sunkin olis lapioida vaikka lehmänsontaa niin tienaisitkin jotain siitä lapioinnista.

        Mutta joo, ei olla meilläkään lampaita vaan annamme kauniitten kurtturuusujemme kukkia täydellä terällä nyt ja jatkossakin. Niitä on ollut vuosikymmeniä Suomessa joten lampaiden vieraslajimääkinät eivät uppoa nekään.

        Kyllä niitä meillä päinkin kävelee vastaan vähän väliä. Naapurissakin asuu yksi ja äsken kaupan kassalla oli tosi kurttuinen yksilö ostamassa kaljaa. Ei kai niiden hävittämistä ole edes kukaan suunnitellut, ellei sitten tämä nykyinen rasistifasistinatsihallitus salaa.


    • Anonyymi

      Meillä ammattilainen poisti ruusut ja laittoi pensaita. Nyt ruusua pukkaa pensaiden joukkoon.

      Näin on aivan oikein, parempi tehdä sutta ja sekundaa ja rahastaa.
      Vanhan sanonnan mukaan ikuinen työ tuo ikuisen nälän

      • Anonyymi

        Ruusujen poisto kauaa auta, ne puskat on revittävä juurineen kaivinkoneella.


    • Anonyymi

      Meillä kaivettiin ylös varmuuden vuoksi muun lajietkin ruusupuskat, punaiset kukat kun oli!

      • Anonyymi

        Varmaan räjäyttäsit EU:n käskystä tönösikin jos väittäisivät että lautojen alla lymyilee vieraslajia oleva kovakuoriainen.

        Lammastelu jatkukoon....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      59
      2822
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      125
      2050
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1768
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      163
      1355
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1331
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      62
      1262
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1122
    8. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      64
      1111
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      73
      1059
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      33
      1007
    Aihe