Useampi karstunen piikillä nyt laihduttanut.
Ilmeisesti jonkinmoinen diabeteslääke alunperin.
Haluaako joku jakaa kokemuksia?
Ilmeisesti jonkinmoinen diabeteslääke alunperin.
Haluaako joku jakaa kokemuksia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Käy kuntosaleilta kysymässä, siellähän osa piikittäjistä kai heiluu.
Osa selkeästi salailee asiaa.
Ja osa esittelee päivittäin Facebookissa saavutuksiaan. Eihän siinä sinänsä mitään pahaa ole, mutta ei ehkä aikuisten oikeesti -touhua.
Kertoo huonosta itsetunnosta. Pitää saada kehuja tai tässä tapauksessa peukkuja pönkittämään itsetuntoa.
Peukkua tai sääliä kun on niin rankkaa.
Hyvää kokemusta; 8 kg ja 8 viikkoa😊
Kyllä sitä laihtuu näinä aikoina ilman piikkiäkin.
Mitäs sitten tarvisi jos haluaisikin paisua kuin pullataikina? Keneltä kannattaa kysyä?
Tuleekohan nää pudotetut kilot helposti takaisin?
Kun pitäisikin elellä sitten ilman?
Kun pidetään keskustelua omasta elämäntaparemontista, olisi vähintään ok kertoa että käytetään tätä apuna.
Eihän nyt laihduttamiseen piikkejä kannata käyttää!Ottakaa nyt järki jo käteen!Ja laihduttaisa itseänne vaikka liikkumalla,hyppimällä tai tanssimalla enemmän.Ja epäterveelliset rasvaiset ruoat jättäkää pois.Ja jokapäiväinen herkuttelu.Niin eiköhän paino ala tippua sen verran kuin on tarpeen.Ja vaatteetkin jopa mahtuu vielä päälle.
Masennusta ja mielialanmuutoksia piikki kuulemma aiheuttaa. Tämä taitaa pitää paikkansa. Mitenhän kaverit jaksaa kaiken tämän elämäntapa muutoksen aiheuttaman säheltämisen..? Aika moni varmaan jo kaikonnut elämästä.
Ai niinkuin yleisellä tasolla???
Murehditko paljonkin muiden asioita? Kannattaisi sinunkin käydä jossain juttelemassa. Vai oletko tosiaan elänyt niin, että voit toisten tekemisiä arvostella?
Uutisoidaan että piikit vaikuttaa mieleen ja aiheuttaa masennusta,niin se on arvostelua? Huoli on näiden piikkien käyttäjistä mitä ne lopulta aiheuttaa.
Pahansuopuus sinusta paistaa eikä mikään huoli. Mitä kenellekään toisten kaverisuhteet kuuluu. Ja kyllä todellinen ystävä pysyy rinnalla, vaikka olisi masentunut tai sähläisi.
Ei kannata kaikkea epäillä. Ilon kautta!
Kylläpä tätä pahansuopa sanaa käytetään.
Sama sana usein käytössä myös facessa. Ihan sanojen lemppari.
Sana sopii moneen Karstuseen. Kateellisia ja selkäänpuukottajia on kylän pahasessa enemmän kuin riittävästi. Kertoo kyllä ihmisestä paljon, jos toisen ilo tai onnellisuus ahdistaa.
Ja Ilonkautta!
Totta. Aina syynä on kateus. Keksikää nyt jo jotain uutta.
Täällä kyläpahasessa asuu myös henkilöitä jotka jollain sairaalla tapaa nauttivat olla puheenaiheena. Mistä pitäisi olla kateellinen?
Tämä oli hyvä kysymys. Eipä ole hirveämmin kadehdittavaa.
Kokemusta kilo per viikko reilusti låhtenut😊
9kg 9 vkkoa
Monta viikkoa tarkoituksena piikittää?
Mitä piikkejä ne nyt on mihin täällä vihjaillaan?
Siis diabeteslääke, sitä voidaan määrätä painonhallinnan tueksi. Piikitetään ja laihduttaminen onnistuu. Hyvä apukeino jos esimerkiksi äkkiä tarttee saada painoa pois ja oma selkäranka ei aina tue mukana. Kun tuloksia alkaa saada niin sehän tsemppaa sitten jatkossa. Ig ja Face ei aina kerro koko totuutta.
Kuntarajatko merkityksellisiä piikille pääsyyn. Onhan noita piikin tarvitsijoita ainakin naapurissa Kannonkoskella. Melkoisia könttiä muuallakin.
Eiköhän nyt jätetä nuo diabetes-lääkkeet ja piikit ihan niille jotka sairastavat oikeasti diabetestä. Ei muuta kun töppöstä toisen eteen ja liikkumaan niin läskit kyllä lähtee. Ihminen on sitä mitä se syö. Katsokaapa kaupassa ylilihavien ihmisten ostoskärryihin ja koreihin. Pelkkiä herkkuja täynnä, suklaata, sipsejä, pullotolkulla kokista ja limpparia ym. roskaruokaa.
Myyn 150,- piikki.
Ketäs se muuten haittaa jos lääke toimii? Mistä palstan kirjoittajat tietävät miksi lääkäri on lääkkeen määrännyt?
Joo o
Diabeetikot ei saa lääkettä kun menekki niin kova näille muille
Kyllä laihtuminen pitää tapahtua muilla keinoin kuin piikillä. Kattoo vähän mitä suuhun mättää.
Kummasti sitä rupsahtaa ja tuo ikää kasvoille kun liika nopeaa pudottaa painoa..
Kardessa masentaa ni pitää käyttää piikki lääkettä jotta laihtuu.Laihtunut jo 4kg kun on diabetes 2.Hyvä lääke on.