Voyage

Onko kokemuksia mikä vaivaa vm-02 Opel Vectra Voyagea 1.6 kun esim. hidastetöyssyissä etupäästä kuuluu natinaa ikäänkuin kiikkustuoli natisisi? Aiemmin ääni tuli jonkinlaisena "paukkeena". Autolla ajettu vasta 60 tkm.
1237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sama ärsyttävä ongelma -04 Signumissa. Uutena kuului pauketta, kun ajoi esim. hidastetöyssyyn. Huollossa oli tämä vaiva tiedossa ja takuukampanjana laittoivat kumipuslat eteen ja pauke vaihtui narinaksi. Ei tartvitse olla suurikaan monttu tai töyssy, niin narina kuuluu, varsinkin kylmällä ilmalla. Nyt ilmojen lämmettyä on narina vähentynyt. Huollossa eivät osanneet tehdä asialle mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opelisti kirjoitti:

Onko kokemuksia mikä vaivaa vm-02 Opel Vectra Voyagea 1.6 kun esim. hidastetöyssyissä etupäästä kuuluu natinaa ikäänkuin kiikkustuoli natisisi? Aiemmin ääni tuli jonkinlaisena "paukkeena". Autolla ajettu vasta 60 tkm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu