Tehoaako testosteronigeeli, ja kuinka nopeasti

Anonyymi-ap

Olen 40v mies ja testoarvo toistetusti neljää. Haluja seksiin, tai oikein mihinkään muuhunkaan ei ole ollut vuosiin. Masennusta hoidettu ja nyt löytyi tällainen. Lääkäri aloitti testosteronigeelin. Onko muita samoilla oireilla, arvoilla ja hoidolla? Miten on vaikuttanut, tai vaikuttiko mitenkään? Tuliko teho päivissä, viikoissa vai kuukausissa?

13

912

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän sen luulisi vaikuttavan vähitellen kun keho alkaa saamaan hormooni tasot oikealle tasolle.
      Luulisin niin, mutta en tiedä.
      Kuten muissakin hormooni hoidoissa se ottaa hieman aikaa ennenkuin vaikutus tulee.

    • Anonyymi

      puhti,fi pää lääkäri sanoi miten vuosien varrella tullut satoja tapauksia jossa asijakaille on määrätty mansennus lääkeitä , jossa syy on löytynyt lopulta kestosteroni arvoista,

    • Kasvaako lihakset sen avulla?

    • Anonyymi

      Miksi niitä seksihaluja pitäisi olla? Ei meillä tietääkseni ole mitään seksivelvollisuutta kenellekään.

      Eikö seksuaalisen suuntautumisen kirjoon vielä kuulu normaalina ilmiönä aseksuaalisuus eli seksistä riippumattomuus?

      Minuakaan ei seksi kiinnosta ja voin hyvin. En ikinä haluaisi mitään hoitoa, jotta tulisin seksistä riippuvaiseksi. Se olisi kauheaa.

    • Anonyymi

      Lääkkeettömän elämän ehto. Kuntoilu. Aloitin 60v alussa 5krt/vko.
      Vuoden kuluttua lisäsin treenikerrat 5 > 6 / vko.
      65v iässä ei elimistö palautunut saman viikon raskaista keskiviikko kyykyt, sunnuntaina maastaveto treeneistä.
      Terveyskekuksen labra antoi S-Teston lukemaksi 12 joka tk-lekurin mukaan oli reilusti yli ikäiseni viiteminimin 8:n.
      Pystyäkseni jatkamaan elämää ilman verenpaine- ja kolestroliläkkeitä niin napakka kuntoilu oli sen ehtona.
      Urheilulekuri ymmärsi asian ja tuosta alkaen olen hölvännyt pussukan Testogeeliä päivittäin.
      Ei ole mikään ihmelääke mutta hieman piristää ja todellakin auttaa palautumisessa.
      Myöhemmissä testokontrolleissa on ilmennyt, että geelaus on oman tuotannon lisänä. Nyt 80v ikäisenä alkaa oma tuotanto olemaan niukahkoa ja se tuntuu olemisessa.
      Varsinaista potenssiongelmaa ei ole ollut koskaan mutta kyllä viime vuosina vanhan vaimoni lisääntynyt aktiivisuus ja mielikuvitus on ollut eduksi.
      Ikääntymisen myötä on liikkuvuus ja kimmoisuus heikentynyt ja treenien painopiste on liukunut vapaan tangon puntin perusharjoitteista nuorison salivempeleiden suuntaan.

      Ennen oman tuotannon hiipumista oli kokonaistaso melko hurja.

      Minulla geeli imeytyy nopeasti. Kolme kaveriani aloittivat geelauksen samoihin aikoihin mutta jokainen väitti, ettei geeli imeydy ja siirtyivät Nebido piikitykseen.

      Eräs kaveri piikittää reseptien dekaa ja sustaa. En tiedä oikeita kauppanimiä. Kaveri kuurittelee nelinkertaislla annoksilla tavoitteenaan lihasmassa. On onnistunut siinä mutta joutuu pelaamaan kohonneen Hb:nsa kanssa. Välillä käväisee 190:n tietämissä.

      Jos kyse on potenssiongelmista niin ensin tupakka pois (jos polttaa) ja täydelliseen alkoholiboikottiin. Viikoittain 6 - 10 tuntia intensiivistä, SYKETTÄ NOSTAVAA kuntoilua tasolla joka on 70% - 80% TODELLISESTA maksimista. Vähintään 0,5 tunnin jaksoina.
      Kun ensimmäisen puolen vuoden aikana sain verenpaineeni ja kolestrolini lääkkeettömään kuntoon, niin sallin itselleni vuosittain pari, kolme kuukauden mittaista kosteahkoa, treenivapaata rentoutumisjaksoa. Ihme kyllä, vaimonikaan ei paheksu niitä!

      Sain ylimääräisenä Tostraan pumppugeeliä. Annoin väsymistä valittavalle, pitkään oikeaa punttitreeniä harjoittaneelle, ikäluokkani salikaverille. Heppu ei huomannut mitään.

    • Anonyymi

      Nauraa ääneen.

    • Anonyymi

      Kolmantena päivänä tehot. Kyllä jöpötti.
      Sen pituinen se ongelma. Nyt ei ongelmaa. Geeli on hyvä.

      • Anonyymi

        Millä tasolla testosi olivat ennenkuin aloitit?


    • Anonyymi

      Minne se geeli laitetaan?

    • Anonyymi

      Asiasta aivan vakavasti.
      Vielä 76 vuotisena testoarvoni olivat ilman ikäkerrointa olevien viitealueiden keskialueella tai sen yli.
      Kaikki kolme testoa.
      Tuon jälkeen on tapahtunut kaamea romahdus. Aivan ilmeisesti on oma tuotanto hiipunut olemattomiin koska se tuntuu olossa ja ejakuloinnissa.
      Kivekset eivät täytä tehtäväänsä.
      76v lukemissa oli geelin vaikutus oman tuotannon päälle. 6:n viikon geelitauon jälkeen oli oma testoni 22.
      Nyt en viitsi mennä sen vuoksi edes labraan.

      Ulkoisen teston käytön kauhukuvat oman tuotannon loppumisesta pitävät näköjään paikkansa. 80v ukko on sillä mittarilla mitattuna viraton. 20.15.56
      20.15.56

      • Anonyymi

        Korjaus. Kyllä ne vieläkin toimivat mutta latautumisaika on tuplaantunut.


    • Anonyymi

      kyllä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2157
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      44
      2117
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1033
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe