Suositelkaa pöytäradiota

Bluetooth ominaisuus olisi myös hyvä että voi käyttää kaiuttimena, myös DAB+ tulevaisuutta ajatellen mutta ei välttämätön, hinta korkeintaan 300€.
35817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Max 300€ saa muunmuassa
TIVOLI AUDIO MODEL ONE+ - PÖYTÄRADIO
Sisältää kohtuu paljon ominaisuuksia jo.

En oikein muuta järkevää radiosoittimia valmistavaa keksi, jos haluaa että Radiosta ois iloa vielä 2045 luvullakin ja siinä ois kaikki tarvittavat liitännätkin.

Äänestä
  • Tivolista en tiedä mitä laatua ne ovat nykyään. Aikoinaan niissä oli tosi hyvä ääni ja viritin muuten hyvä, mutta aika pian rupesi tekemään sitä ettei asema pysynyt paikoillaan. Yhtenään sai korjata viritystä. Positiivista oli liitäntä ulkoiselle antennille. Kokemukseni pohjalta voin sanoa että nykyään on vaikea löytää uutta radiota jossa on laadukas viritin.

    Äänestä

  • Tivolit on nykyään huonoja laadultaan vaikka hintaa onkin reippaasti. Myyvät radiota ulkonäön avulla.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Tivolit on nykyään huonoja laadultaan vaikka hintaa onkin reippaasti. Myyvät radiota ulkonäön avulla.

    Myydään myös tivoli-look-a-likeja joilla ei ole mitään tekemistä alkuperäisen Tivol radion kanssa

    Äänestä

Denverin internetradio jota myy mm. Tokmanni. 140€ sisältää Dab, FM, ja internetradio. Hyvä laite

Äänestä
  • Ja on myös bluetooth

    Äänestä

  • Onko kestävyydestä tietoa?

    Äänestä

Myös vähän pienempi versio 109 eur
Internetradio + Bluetooth-kaiutin Nedis

Äänestä

Löytyikö pöytäradio?

Äänestä
  • Puhelinpöytä löytyi. Puuta.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Puhelinpöytä löytyi. Puuta.

    Suomi24 taso ei pettänyt taaskaan 💩

    Äänestä

  • En ole ostanut vielä.

    Katsonut liikkeessä Sangeaa ja Tivolia.

    Äänestä

Sangean WR-11BT.

Laadukas eikä mikään muovirupsakka.

Äänestä
  • Vaikuttaa asialliselta laitteelta. Muistipaikkoja tuossa tosin ei ole vaan perinteinen tyyli.

    Äänestä

  • no nyt on kkona

    Äänestä

Ukkonen ilmeisesti nussi pakastimen ja siinä samassa Saksasta tuomani nettiradion tai ei ainakan ole vuoteen radio toiminut. Radiota kuuntelen mankasta ja läppäri ulkoisilla kaiuttimilla ajaa nettiradion virkaa.

Äänestä
  • Kannattaiskohan siis ostaakin akulla tai pattereilla toimiva?

    Äänestä

Onko Tivolit tehty oikeasta puusta? Pitäisi olla sillä hintaa aika paljon radioiksi.

Äänestä
  • Model One on ainakin puuta. Itselläni on sellainen. Hyvin soi KuhanFM.

    Äänestä

Täälläkin huudellaan neuvoa.
Onko enää markkinoilla eli myynissä sellaisia kannettavia radioita, joita voi kuunnella sekä paristoilla että kytkennällä (akku?) sähköverkkoon? Ja vielä kasettimankka toiminto olisi hieno! Kasetteja, kaikenmaan ihania laulelmia ja musiikkiesityksiä on satoja jemmassa.

Äänestä

Suosittelen pöytäradiota sinulle.

Äänestä
  • Pooki soi siitäkin👍

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Pooki soi siitäkin👍

    Ei aina, tivolissa ei pysy pookin taajuus paikoillaan. Eikä mikään muukaan. Aina sitä saa olla säätämässä

    Äänestä


Vahva suositus pöytäradiolle. 📻 Oikeassa paikassa saa viritettyä Sandelsin taajuden 🥳.

2Äänestä
  • Sandels on täyttä kuraa. Masentavan ahdistava radio. Kilpailee järviradion kanssa siitä kumpi on boomerikansan junttiradioiden ykkönen👎

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Sandels on täyttä kuraa. Masentavan ahdistava radio. Kilpailee järviradion kanssa siitä kumpi on boomerikansan junttiradioiden ykkönen👎

    Sandels oluena on ihan täyttä timanttia. Helmeilevän raikas, hyvällä tavalla savolaisen kiero, mutta samettisen pehmeä makutuntuma. Sandels on olut, jota meikäläinen on suosinut jo kauan 🍻

    Äänestä

Eipä tuollaiselle ole mitään tarvetta, kun radiokentän kiistaton kuningas, päälliköiden päällikkö, suurmestareiden mestari, täysin ylivoimainen ykkönen, eli Pooki kuuluu millä tahansa radiolla.

2Äänestä
  • VMP!

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    VMP!

    Huutista 🤣

    Äänestä

  • 🤢🤮💩

    Äänestä

Tangent Ouno Uuno

Äänestä

Nuorena tuli juotua Pöytäviinaa. Se oli halpaa mutta pahaa. Känni sillä toki tuli kuten pitikin.

2Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Bluetooth ominaisuus olisi myös hyvä että voi käyttää kaiuttimena, myös DAB+ tulevaisuutta ajatellen mutta ei välttämätön, hinta korkeintaan 300€.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu