Otsikko "Näin syntyi Suomen oikeistolaisin hallitus",
noudattelee läpyskän nykyistä linjaa mutta ei toki pidä paikkaansa.
Hesarin propagandaosastolle tiedoksi että Suomessa on ollut hallituksi vuodesta 1917. Taisi tulla ylläteyksemä?
Hesari vääristelee historiaa tapansa mukaan
24
532
Vastaukset
- Anonyymi
Huonosta työstä saa mielestäni arvostella myös toimittajia. Nyt huonoa työtä teki Teemu Luukka.
- Anonyymi
Teemu onkin kovin värittynyt....
- Anonyymi
Hesari on uusi seiska
- Anonyymi
No on jo ollut äärioikeisto natsihallitusta ?? $$
- Anonyymi
Kyllä kolmen oikeistopuolueen ja yhden lähinnä liberaaliin keskustaan luettavan puolueen ( rkp) hallitus on hyvin oikeistolainen.
HS on siinä täysin oikeassa.
Ohjelma on hyvin oikeistopainotteinen.
Toinen asia on, miten se saadaan läpi, sillä hallituksen enemmistö on kovin vähäinen. Se olisi kaatunut jo ensimmäisessä luottamuslauseäänestyksessä, jos oppositio olisi ollut valppaampi. Nyt sen edustajia puuttui.- Anonyymi
Ohjeima ei suosi loikoilua ja sohvassa makoilua ja kippoloissa istumista.
Kaikki toimittajien hobbyja.
Siksi hallitus harmittaa lehdistöä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ohjeima ei suosi loikoilua ja sohvassa makoilua ja kippoloissa istumista.
Kaikki toimittajien hobbyja.
Siksi hallitus harmittaa lehdistöä.Kyllä toimittaja saa juopotella ja lentää pohjanhovista veke kunhan kirjoittaa oikeanlaista proosaa.
- Anonyymi
Oikestolainen, mutta ei Suomen historian oikestolaisin kautta aikain. Samaa mieltä.
- Anonyymi
No, mikä hallitus on ollut vielä oikeistolaisempi?
1920-luvulla hallituksissa oli aina mukana maalaisliitto ja edistys/liberaalit milloin milläkin nimellä. Ja yleensä myös rkp. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, mikä hallitus on ollut vielä oikeistolaisempi?
1920-luvulla hallituksissa oli aina mukana maalaisliitto ja edistys/liberaalit milloin milläkin nimellä. Ja yleensä myös rkp.Kommari lakien aikaan jokainen Kivimäen hallitusta lukuunottamatta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, mikä hallitus on ollut vielä oikeistolaisempi?
1920-luvulla hallituksissa oli aina mukana maalaisliitto ja edistys/liberaalit milloin milläkin nimellä. Ja yleensä myös rkp.Oli myös kommunismilait.
- Anonyymi
Lisäksi Hesarin sosdemien manipuloima Journalistiliitto vaatii, ettei valehtelevaa ja maalittavaa törkyturpatoimittajaa saisi kritisoida
Hesari on Suomen pshin maalittaja ja lisäksi usein valhemedia
En ole tilaaja
https://www.suomenuutiset.fi/zyskowicz-valehtelevaa-toimittajaa-pitaa-voida-arvostella-toivoo-journalistiliiton-pyytavan-anteeksi/- Anonyymi
Hesarilla on nykyään poliittinen agenda
- Anonyymi
Ennen niin arvostetusta Hesarista on tullut suorastaan ala-arvoinen media!!
Kenen lie vastuulla mutta kaikki uskottavuus on mennyt!
Todella harmillista!- Anonyymi
Uskottavuus puuttuu ainoastaan HS:n asiantuntemattomilta arvostelijoilta.
- Anonyymi
Hesari on nykyään parhaimmillaan mökillä.... Puuseessä....
- Anonyymi
Ehkä hieman asian vierestä, mutta minua henkilökohtaisesti ärsyttävät , nämä erityisesti lehtien videomainokset. Niitä mm Hesarissakin näitä. Häiritsevät lukemista. En pysty keskittymään lukemaani, kun mainokset pyörivät kokoajan näköalalla. Nämä pitäisi poistaa välittömästi.
- Anonyymi
Hesari on uusi Seiska.
- Anonyymi
Hesari on parhaimmillaan mökillä kun poiketaan puuseessä.
- Anonyymi
PURRAN vainoaminen 15 vuotta vanhoista fiktiivistä kirjoituksista on kohtuutonta, koska konkreettisesti Halonen hyysäsi putinnatsia ja ylioppilas PekkaHaavisto rahtasi rikollisia isis-terroristeja maahan ilman rangaistusta ja ilman että näitä olisi rangaistu vapausrangaistuksella
"Poliisin näkemyksen mukaan oikeudenkäyntiä ja rangaistusta olisi pidettävä kohtuuttomina tai tarkoituksettomina, kun otetaan huomioon epäillylle teosta aiheutuneet muut seuraukset"
Jokaisen on syytä taistella Hesarin törkyjä vastaan, jonka sylttytehtaalla on todellisiin tuomittuihin rikostaustaisiin täysi luottamus
https://www.suomenuutiset.fi/wille-rydmania-jahtaavalla-hs-toimittajalla-synkka-rikoshistoria-tuomittu-useista-torkeista-rikoksista-hs-johto-taysi-luottamus/ - Anonyymi
Lisäksi että HS rikostaustaisten toimittajien vyörytys epäonnistui, Rydman on vapautettu kaikesta vastuusta eikä hänelle tuoteta enää mitään jatkokäsittelyä ""HELSINGIN poliisilaitoksella oli esiselvityksessä Keskusrikospoliisin lähettämä tutkintapyyntö, joka koski elinkeinoministeri Wille Rydmanin (ps) Salaisuus, jota ei ollut -nimistä kirjaa. Rikosasian esiselvitys on päätetty.""
Kirja on ok mutta HS-toimitus on edelleen rikostutkinnassa ko. häväistyksen aiheuttajana ja törkylevittäjänä - Anonyymi
Hesari on nykyään verenhimoinen media.
- Anonyymi
Historiankirjoitus tulee varmasti paljastamaan sen miksi Helsingin Sanomien toimituksen johtoon ja toimittajiksi on haalittu kommunisteja. Miksi Helsingin Sanomat haikailee Otto Wille ja Hertta Kuusista?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462554
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312217- 792128
- 951956
- 321692
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?261283Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181165