Hesari vääristelee historiaa tapansa mukaan

Anonyymi-ap

Otsikko "Näin syntyi Suomen oikeistolaisin hallitus",
noudattelee läpyskän nykyistä linjaa mutta ei toki pidä paikkaansa.
Hesarin propagandaosastolle tiedoksi että Suomessa on ollut hallituksi vuodesta 1917. Taisi tulla ylläteyksemä?

24

558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huonosta työstä saa mielestäni arvostella myös toimittajia. Nyt huonoa työtä teki Teemu Luukka.

      • Anonyymi

        Teemu onkin kovin värittynyt....


      • Anonyymi

        Hesari on uusi seiska


    • Anonyymi

      No on jo ollut äärioikeisto natsihallitusta ?? $$

    • Anonyymi

      Kyllä kolmen oikeistopuolueen ja yhden lähinnä liberaaliin keskustaan luettavan puolueen ( rkp) hallitus on hyvin oikeistolainen.
      HS on siinä täysin oikeassa.

      Ohjelma on hyvin oikeistopainotteinen.
      Toinen asia on, miten se saadaan läpi, sillä hallituksen enemmistö on kovin vähäinen. Se olisi kaatunut jo ensimmäisessä luottamuslauseäänestyksessä, jos oppositio olisi ollut valppaampi. Nyt sen edustajia puuttui.

      • Anonyymi

        Ohjeima ei suosi loikoilua ja sohvassa makoilua ja kippoloissa istumista.
        Kaikki toimittajien hobbyja.
        Siksi hallitus harmittaa lehdistöä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ohjeima ei suosi loikoilua ja sohvassa makoilua ja kippoloissa istumista.
        Kaikki toimittajien hobbyja.
        Siksi hallitus harmittaa lehdistöä.

        Kyllä toimittaja saa juopotella ja lentää pohjanhovista veke kunhan kirjoittaa oikeanlaista proosaa.


    • Anonyymi

      Oikestolainen, mutta ei Suomen historian oikestolaisin kautta aikain. Samaa mieltä.

      • Anonyymi

        No, mikä hallitus on ollut vielä oikeistolaisempi?

        1920-luvulla hallituksissa oli aina mukana maalaisliitto ja edistys/liberaalit milloin milläkin nimellä. Ja yleensä myös rkp.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No, mikä hallitus on ollut vielä oikeistolaisempi?

        1920-luvulla hallituksissa oli aina mukana maalaisliitto ja edistys/liberaalit milloin milläkin nimellä. Ja yleensä myös rkp.

        Kommari lakien aikaan jokainen Kivimäen hallitusta lukuunottamatta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No, mikä hallitus on ollut vielä oikeistolaisempi?

        1920-luvulla hallituksissa oli aina mukana maalaisliitto ja edistys/liberaalit milloin milläkin nimellä. Ja yleensä myös rkp.

        Oli myös kommunismilait.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Hesarilla on nykyään poliittinen agenda


    • Anonyymi

      Ennen niin arvostetusta Hesarista on tullut suorastaan ala-arvoinen media!!
      Kenen lie vastuulla mutta kaikki uskottavuus on mennyt!
      Todella harmillista!

      • Anonyymi

        Uskottavuus puuttuu ainoastaan HS:n asiantuntemattomilta arvostelijoilta.


      • Anonyymi

        Hesari on nykyään parhaimmillaan mökillä.... Puuseessä....


    • Anonyymi

      Ehkä hieman asian vierestä, mutta minua henkilökohtaisesti ärsyttävät , nämä erityisesti lehtien videomainokset. Niitä mm Hesarissakin näitä. Häiritsevät lukemista. En pysty keskittymään lukemaani, kun mainokset pyörivät kokoajan näköalalla. Nämä pitäisi poistaa välittömästi.

    • Anonyymi

      Hesari on uusi Seiska.

      • Anonyymi

        Hesari on parhaimmillaan mökillä kun poiketaan puuseessä.


    • Anonyymi

      PURRAN vainoaminen 15 vuotta vanhoista fiktiivistä kirjoituksista on kohtuutonta, koska konkreettisesti Halonen hyysäsi putinnatsia ja ylioppilas PekkaHaavisto rahtasi rikollisia isis-terroristeja maahan ilman rangaistusta ja ilman että näitä olisi rangaistu vapausrangaistuksella

      "Poliisin näkemyksen mukaan oikeudenkäyntiä ja rangaistusta olisi pidettävä kohtuuttomina tai tarkoituksettomina, kun otetaan huomioon epäillylle teosta aiheutuneet muut seuraukset"

      Jokaisen on syytä taistella Hesarin törkyjä vastaan, jonka sylttytehtaalla on todellisiin tuomittuihin rikostaustaisiin täysi luottamus

      https://www.suomenuutiset.fi/wille-rydmania-jahtaavalla-hs-toimittajalla-synkka-rikoshistoria-tuomittu-useista-torkeista-rikoksista-hs-johto-taysi-luottamus/

    • Anonyymi

      Lisäksi että HS rikostaustaisten toimittajien vyörytys epäonnistui, Rydman on vapautettu kaikesta vastuusta eikä hänelle tuoteta enää mitään jatkokäsittelyä ""HELSINGIN poliisilaitoksella oli esiselvityksessä Keskusrikospoliisin lähettämä tutkintapyyntö, joka koski elinkeino­ministeri Wille Rydmanin (ps) Salaisuus, jota ei ollut -nimistä kirjaa. Rikosasian esiselvitys on päätetty.""

      Kirja on ok mutta HS-toimitus on edelleen rikostutkinnassa ko. häväistyksen aiheuttajana ja törkylevittäjänä

    • Anonyymi

      Hesari on nykyään verenhimoinen media.

    • Anonyymi

      Historiankirjoitus tulee varmasti paljastamaan sen miksi Helsingin Sanomien toimituksen johtoon ja toimittajiksi on haalittu kommunisteja. Miksi Helsingin Sanomat haikailee Otto Wille ja Hertta Kuusista?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      63
      3776
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3159
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      89
      2401
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1630
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1398
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1270
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      40
      1182
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      50
      1011
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1011
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1010
    Aihe