Sveton tankkaajia

Lähetetty leirille Siperiaan ja Ukrainan rintamalle.

Varma tieto.
14660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Joo niin on. Kaveri laittokin eilen sähköpostia rintamalta. Kehui hyviä sapuskoita ja venäläisten ystävällisyyttä.

Äänestä
  • Sanoiko miten vanhaa oli päiväykseltään pakattu muona? Sodan alussa syöttivät v. 2015 vanhaksi mennyttä pöperöä. Silloinkin taisivat aloittaa sieltä tuoreemmasta päästä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sanoiko miten vanhaa oli päiväykseltään pakattu muona? Sodan alussa syöttivät v. 2015 vanhaksi mennyttä pöperöä. Silloinkin taisivat aloittaa sieltä tuoreemmasta päästä.

    Ei sanonut, mutta korsun edessä otetussa kuvassa oli Woltin lähetti...

    Äänestä

  • Siellä on hyvät rannat makoilla 😎Yks toinen Karhumäen kaveri on kanssa siellä ja kolmas suunnittelee sinne lähtöä ku kuuli et sieltä saa halpaa bensaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sanoiko miten vanhaa oli päiväykseltään pakattu muona? Sodan alussa syöttivät v. 2015 vanhaksi mennyttä pöperöä. Silloinkin taisivat aloittaa sieltä tuoreemmasta päästä.

    Ei ollut lihassa parasta ennen -päivää, mutta tuntolevyn mukaan oli syntynyt 1988.

    Äänestä

Se on hyvä kun tuo huumori säilyy.Pitäkää sitä yllä
niin pääsette vielä pitkälle elämässä.

Äänestä

Taas joku suolakurkun ja kotikaljan ostaja vinkuu kurjaa kohtaloaan Uutisvuoksessa, kun viisumi mitätöitiin.
"on yksi heistä, joiden viisumi mitätöitiin. Hän oli ehtinyt matkustaa nykyisellä viisumilla 29 kertaa. Tässä tapauksessa kolmaskymmenes kerta toden sanoi."
Voi, voi, mistäs nyt suolakurkut ja kotikaljat hommataan?
No, terveenpänähän jähmänen pysyy, liika suola on epäterveellistä. Ja kotikaljakin on aikamoista eliksiiriä, kaikkine hiivoineen ja sokereineen.

Äänestä
  • Voi voi, tänne piti tulla itkemään lehdestä luetun itkuja. Olette kumpikin samanlaisia itkupillejä.

    Äänestä

Terveiset sinne kotirintamalle täältä Siperiasta! Älkää olko murheissanne siellä, sillä meitä pidetään täällä hyvin! Neljä kertaa päivässä on lämmin ruoka ja iltapala siihen päälle. Ei paha 🤜🤛😉 Painoa on tullut lisää parissa viikossa 3 kiloa, joten täytyy vähän himmailla ton sapuskan suhteen 😀 Mutta ei niin hyvää etteikö jotain huonoakin, 5G toimii täällä tosi huonosti, vaikka silloin aikoinaan tuli se 5G siru saatua koronarokotteen mukana. Toinen on että paikallisista kaupoista ei löydy Auran sinappia…Ja hernari kun vaatii sen ehdottomasti!

Mutta nyt tarttee mennä, meillä alkaa joku ohjattu pilates joogatunti. Me raavat ukot maataan pehmustetulla laminaatilla virttyneissä pieruverkkareissa suitsukkeiden sauhutessa ympärillämme. Ja jotta pääsisimme mielissämme nousemaan ns. ”ylempiin kerroksiin” meille laitetaan kuulokkeet korville, josta kuuluu Halla-Ahon meditatiivista ja rauhoittavaa puhetta.

Voikaa hyvin siellä kotirintamalla ♥️

Äänestä
  • Taidat olla veronmaksajien kustantamalla demarien kesäleirillä

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Taidat olla veronmaksajien kustantamalla demarien kesäleirillä

    Voisitko mitenkään olla paskomatta huumoriin? Tee vaikka oma aloitus demaripakkomielteestäsi.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Voisitko mitenkään olla paskomatta huumoriin? Tee vaikka oma aloitus demaripakkomielteestäsi.

    Mihin huumoriin? Kerrotko missä kohtaa piti nauraa?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mihin huumoriin? Kerrotko missä kohtaa piti nauraa?

    Mieti sitä 😉

    Äänestä

Mutta miten nyt saa irtoaskeja? Vaadin korvauksia perkele!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lähetetty leirille Siperiaan ja Ukrainan rintamalle.

Varma tieto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu