Novosibirskissä kissa putosi 23. kerroksesta pysäköityyn Nissaniin ja selvisi hengissä

Anonyymi-ap

"Hieman lommoinen ja järkyttynyt": Novosibirskissä kissa putosi 23. kerroksesta pysäköityyn Nissaniin ja selvisi ihmeen kaupalla hengissä
Silminnäkijät kertoivat Novosibirskissa 23. kerroksesta Nissaniin pudonneen kissan tilasta.

Novosibirskin Viljuskaja-kadun astronauttikissan hätätilanteen yksityiskohdat ovat tulleet tiedoksi. Fluffy tuli tunnetuksi pudotessaan 23 kerroksen korkeudelta pysäköityyn autoon 8. heinäkuuta. Lennon hetki tallentui valvontakameralle. Kissa selvisi onneksi hengissä. Silminnäkijät kertoivat KP-Novosibirskille, miltä "viiksisestä kosmonautista" tuntuu.

Asukkaiden mukaan kaikki tapahtui 8. heinäkuuta aamulla. Saimme tietää hätätilanteesta sattumalta. Novosibirskilaiset kertovat, että yksi naapureista huomasi, että pihalle pysäköidyn auton kattoluukku oli rikki. Ja hän kirjoitti siitä yleisessä talon chatissa.


- Sitten he poimivat tallenteet kameroista ja huomasivat, että jotain lensi nopeasti tähän luukkuun kello seitsemän aamulla. Kun he ihmettelivät, mikä se oli, auton omistajan naapurit (hän ​​ei itse ole kaupungissa) menivät tarkastamaan vaurioita. Ja he löysivät kissan sisältä, - Viljuiskajan talon asukkaat kertoivat KP-Novosibirskille, - kissan omistajat eivät ole chatissa, mutta heidätkin löydettiin. Auto avattiin. Tämä oli mahdollista, koska siihen oli asennettu hälytysjärjestelmä GSM-moduulilla: omistaja tilasi sen puhelimesta. Tämän jälkeen kissa otettiin ulos autosta.

Asukkaiden mukaan kissa piiloutui kaatumisen jälkeen kuljettajan istuimen alle. Kun he löysivät hänet, hän istui ymmällään. Hän katsoi ihmisiä peloissaan.

Kissa vietiin sairaalaan. Hänet tutkittiin ja hänet todettiin eläväksi ja terveeksi. Ainoa asia on, että hän on hieman kolhuttu ja järkyttynyt, silminnäkijät kertoivat Komsomolskaja Pravdalle.

Naapurit peittivät auton kattoluukun kalvolla, jotta sisätilat eivät tulvi sateen takia. Asukkaiden mukaan vahingonkorvausasia ratkeaa, kun auton omistaja palaa Novosibirskiin.


– Kissan ja auton omistajat ovat yhteydessä toisiinsa, ei ole vielä tiedossa, miten entisöintiongelma ratkesi, lisäsivät Novosibirskin asukkaat.

ASIANTUNTIJAKOMMENTTI

KP-Novosibirsk kirjeenvaihtajat pyysivät eläinlääkäri Pavel Islyamovia kommentoimaan kissan kanssa tapahtunutta tapausta. Lääkäri sanoi, että tällaiset tapaukset eläinten kanssa eivät ole harvinaisia. Mutta yleensä ne päättyvät huonosti.

- Tällaisia ​​tapauksia tapahtuu säännöllisesti lämpimänä vuodenaikana, syy on aina sama - omistajan huolimattomuus. Korkealta putoaminen on korkeaenergiavamma, joka vaikuttaa koko kehoon, joten vammat voivat olla hyvin erilaisia. Luunmurtumista ruhjeisiin tai sisäelinten haavoihin", sanoi Noah's Ark -klinikan eläinlääkäri Pavel Isljamov. - Se, että kissa selvisi, on loppujen lopuksi enemmän ihme, koska keskimääräinen kissa putoaa 5. kerroksesta, ja se onnistuu saavuttamaan 100 km / h nopeuden.

Eläinlääkäri lisäsi, että selviytymiseen vaikuttavat useat tekijät: lattia, eläimen paino, ikkunan alla oleva pinta (maa / ruoho / asfaltti) sekä onnentekijä.

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

        Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
        Suomalaiset julkkikset
        16
        2320
      2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

        Oletko päättänyt etukäteen?
        Ikävä
        168
        2249
      3. Archie ja Iida ero.

        Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        113
        1818
      4. Olen levoton takiasi

        Enkä saa itseäni rauhoittumaan
        Ikävä
        149
        1789
      5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

        Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
        479
        1399
      6. Lakkaa haaveilemasta.

        Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
        Ikävä
        92
        1215
      7. Ois kiva nähdä

        Ja viettää Iltoja sun kanssa
        Ikävä
        55
        1011
      8. Syntymän ja kuoleman aallot

        Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
        Hindulaisuus
        423
        942
      9. Älä stressaa. Rakastan sua

        Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
        Ikävä
        49
        921
      10. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

        Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
        Maailman menoa
        237
        881
      Aihe