Onko kenelläkään kokemusta allergian hoidosta akupunktion avulla? Mulla on paha siitepölyallergia, lääkkeet eivät poista oireita ja elämä rajoittunutta näin keväisin.
Akupunktiota allergiaan?
4
753
Vastaukset
- ihmeessä
siitä voi löytyä helpotusta oloon.. kannattaa aloittaa ajoissa hoito, mutta vieläkin hoito varmaankin tehoaa. soita ja kysy lähimmältä akuhoitajalta ja jos hän ei osaa auttaa soita seuraavalle.
- HYVÄ
akupunktiohoitaja, älä lähintä!! (Ellei juuri hän sitten satu olemaan hyvä.) Huonolla akupunktiohoitajalla saattaa mennä rahasi hukkaan. Ei niitä neuloja mihin vaan tökitä!
- Tero.Inkeri
Akupunktiohoito siitpölyallergiaan on erittäin tehokasta. Hoitokuuri kannattaa tosin aloittaa hyvissä ajoin, heti vuodenvaihteen jälkeen.
- siedätys hoitoa kokeillut
Moi!
Itse en ole akupuntiota kokeillut.
Mutta olen ollut allergian siedätyshoidossa n. 3 vuotta ja nyt on loppusuoralla.
olen erittäin tyytyväinen tuloksiin.
Kesä on ollut tosi ihanaa aikaa, kun ei ole ollut allergiaa :)
Kysy omalta lääkäriltä siedätyshoidosta paikkakunnallasi.
Suosittelen lämpimästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522127
- 622042
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131561- 621372
- 501339
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41855Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit90727Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118717Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33688- 40653