Paikka vihkimiselle?

Antakaa hyviä ideoita missä vihkiminen voisi tapahtua. Ei kirkossa vaan esim. kartanossa/puutarhassa.
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ensimmäisenä mieleen tulee tietysti joku teille tärkeä paikka? Meidät vihitään rantalaiturilla. Jos se ei kävisi, seuraavana vaihtoehtona olisi varmaan joku toinen luonnonläheinen paikka, meren ranta, metsäaukio... tietysti sellainen mihin tuo olisi mahdollista järkestää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Morsian22 kirjoitti:

Antakaa hyviä ideoita missä vihkiminen voisi tapahtua. Ei kirkossa vaan esim. kartanossa/puutarhassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu