tai jos kirjoittaa niin ainoastaan hellyttäviä juttuja kuin kissanpennuista.
Jos muu maailma kirjoittaa suomesta autstökstöks tyyliin niin se tarkoittaa että hallitus on uhrattava ja tilalle nostettava hellyttävä kissanpentuhallitus, joka vähän naukuu ja jota voi ottaa syliin ja silittää.
Jos muu maailma kirjoittaa suomesta autstökstöks tyyliin niin se tarkoittaa että hallitus on uhrattava ja tilalle nostettava hellyttävä kissanpentuhallitus, joka vähän naukuu ja jota voi ottaa syliin ja silittää.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Miksi ei muka saisi. Kuka kieltää?
”Täytyy nimittäin muistaa, että rasismi ja mahdolliset ongelmat maahanmuuton suhteen ovat kaksi täysin erillistä asiaa”, sanoi presidentti Niinistö.
Jos tuostakin paikkansa pitävästä lausahduksesta halutaan ulkomailla kirjoittaa, niin varmasti kirjoittavat.
Saksan demarimedia ei ainakaan kirjoita tuollaista sen enempää kuin Lindtmannin kumiasetörppöilystä natsijoukossa.
Natsipropaganda on ainakin tainnut teikäläiseen upota hyvin. Putin kiittää takuulla hyvästä työstä, jota teet venäjän eteen.
Miten se pitää paikkansa persujen kohdalla ? Persut tuntevat rasistista vihaa
maahanmuuttajia kohtaan.
Sinä tunnet vihaa persuja=kantasuomalaisia kohtaan.
Väärin meni. Rasismi ja mahdolliset maahanmuuton ongelmat ovat täysin erillisiä asioita, kuten myös presidenttimme muistuttaa.
Persut tuntevat rasistista vihaa maahanmuuttajia kohtaan. Siinä mielessä
ne eivät ole eri asia.
Hillitse suomi-vihasi.
Putinin pussiinhan nämä vasemmistolaiset pelaavat sillä natsihuutelullaan.
Ovat Venäjälle kallellaan niinkuin taistolaiset neukkuihin.
Venäjä kiittää varmasti kaikkia heille hyödyllisiä idiootteja, jotka jaksavat toistaa venäjän edun mukaista natsimantraa.
Olemme Natossa. Mielipuoli Venäjällä voi jatkaa mielipuolista ajatuksenkehittelyään.
Suomella on hyvin pieni merkitys Putinille.
Pskasakkidemarit palstalla voivat kirjoittaa ihan mitä marinismi tuottaa
preseennäyttelyä ja hlvetisti menoja
Nyt voisivat toimittajat riittää maailmalle haastattelemaan ihmisiä; mitä mieltä olette meistä....
Minkähän siivottavan maineen ja sotkun tuo hallitus jättää jälkeensä.
Nyt purean mies on jo otsikoissa: Länsiväylän (Espoo/Tapiola jne.) Uutispäällikkö.
Beng
Ja eikun jatkuu....
Ai mitä mieltä Suomen toimittajista?
No, kiitettävän hyvää työtä teette Venäjän ja Putinin hyväksi, jota Suomen oikeistorasistit syrjivät.
Ei ollut siitä kyse.
Tahallista vääntelyäsi.
Ei tuo Neukku-pelottelu oikein toimi.
Beng
Purra muuttui pureaksi täällä?
Halla-ahonäänestäjä44 raakkuu omasta perunakellaristaan.
Turkissa ei tykätä Purran nimittelyistä.
Onneksi ollaan jo Natossa, muuten tie olisi katkennut,
koska Erdogan on niin "herkkä".
Turkkilaiset ei tykkää turkkilaisapinoiksi nimittelystä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009714099.html
Onhan tuota Purraa tosin nimitelty aika rumastikin.
En minäkään siitä hänen nimittelystään oikein tyykkää. Itse hän ei taida pahemmin välittää niistä nimittelyistä ja haukkumisista. On sellaisen yläpuolella.
Matunhyysäridemareilla on kova krapula ja hallitus lindtmannatsin johdolla
menee aina vain kauemmaksi 2027 jälkeiseen aikaan
Luulet vaan.