M-marttakerho hyväksyy Purran ajatukset 15 v,n takaa, ihmeporukkaa. 🙈🙉🙊
Anteeksipyyntö
Anonyymi-ap
161024
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Minäkin annan anteheks
Minä oon kaikkien kanssa samaa mieltä!
Miksi moititte kaikkea mitä Kuhmossa tapahtuu kesäisin?Eikö ole hyvä että täällä on säpinää.Rahaa tulee paikallisille yrittäjille ja kuitenkin on mukava katsella kun täällä on paljon porukkaa.Te turveniskat:pysykää perukassa jos vituttaa
Mökin ukko 56
Mitenkä se turve ny niskas pysynnee.elä sie höpäjä jonninjoutavoo.
Mitä tuota enää 15 v vanhoja asioita kaivelemaan, hölmön hommaa!
En ole täydellinen ihminen, olen tehnyt virheitä sanoi purra. Esimerkillisen suoraselkäistä tunnustaa omat heikkoudet, tähän ei kaikki jaakot pysty
Se joka vanhoja muistelee sitä tikulla silmään. On se kumma kun aina persut vedetään hirteen ja muiden puolueiden edustaja lakaistaan maton alle "Lindman" ja moni muu.
Onko kukaan kansanedustaj puhdas pulmunen kun ruvetaan kaivelemaan vanhoja sanomisia. Ei varmasti kukaan.
Tämä on kommarivasemmiston jahti hallituksen kaatamista varten. Ällöttää Annikka Saarikon leukailut. Eipä ole kepunkaan moraalissa kehumista.
Jos Orpo ja Purra ovat tyrineet, on opposio muninut enemmän ja ala-arvoisesti. Periaate on se että kansanedustajat ovat äänestäjiensä asialla, olivat oppositiossa tai hallituksessa. Nyt näyttää siltä; että taistellaan pikkusieluisesti vain omasta vallasta. Valtiomiehiä ja -naisia saisi olla joka puolueessa.
Anteeksi anto on paras Armo.
Ja toisen posken kääntö
Ja havainto sukurutsaamisesta!!
Juttuja on kuultu.... Muttei näköhavaintoja... Kävin paikallisella Shell asemalla tässä yks viikko, siellähän tää yks T. T,oli ja istui.. Oli siinä kyllä niin V-mainen jätkä koulussa... Terkuin Vantaan Dude.
Havaittu on
Yleensä pelkurit tykkäävät parveutua kuin mm-kerholaiset. 🗣😉😎
TaTo ei parveudu, kun pärjää yksinkin. 💪👍🤪