wizz air vai shit air

Anonyymi-ap

viime viikkoina useasti otsikoissa illut WIZZ AIR ei pettänyt tälläkään kertaa,kun 12.7 lento gdansk-turku hieman ennen lähtöä ilmoitettiin peruutetuksi. wizz airin tiedotus oli täysi 0- ei viestiä/s-postia/soittoa eikä mitään muutakaan. 200 ihmistä ravasi ympäri lentoasemaa etsien tietoa tilanteesta. lopputulemana oli ,että lento lähtisi kumminkin ,mutta uudet tsekkaukset ja turvatarkastukset. vielä koneeseen mentäessä useat olivat vanhan tsekkauksen tehneenä väärillä lipuilla tulossa koneeseen. ei ensimmäinen matka ,mutta VIIMEINEN WIZZ AIRILLA.

2

2540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä oli ongelma? Kone lähti aikataulun mukaisesti ja saapui Turkuun etujassa?

    • Anonyymi

      Tosi karmea ja dramaattinen kokemus! Miten voi tapahtua! Lento ilmoitettiin peruutetuksi mutta lähtikin ajallaan ja perillä vielä etuajassa!

      Oliko Gdanskissa tai Turussa kriisipalvelua saatavilla? Hakeuduitko Suomessa keskusteluun ammatiavun kanssa? Kai soitit iltalehteen että sait edes toimittajalle kertoa kokemastasi julmuudesta?

      Siis tosi törkeää toimintaa! Kyllä lento olisi pitänyt olla peruutettu kun niin kerran ilmoitettiin ja olisit siitä erikseen saanut sähköpostilla tai tekstiviestillä ilmoituksen! Tosi törkeetä perua lennon peruutus!

      Ajattele jos Suomessakin VR ilmoittaisi että junavuoro Helsinkiin peruttu ja sitten se kuitenkin lähtisi ihan ajallaan ja kaikki pääsisivät normaalisti kyytiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      36
      2917
    2. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      173
      2285
    3. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      62
      2284
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      1978
    5. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1336
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1333
    7. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      14
      1330
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1214
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      11
      1194
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1191
    Aihe