YLE TEEMA PÖLYNIMURIKAUPPIAAT

Anonyymi-ap

Kannuksessakin on paljon työtä vieroksuvia. Ei koulutusta ja armeijakin jäänyt käymättä. Silti maistuu ruoka ja alkoholi että ollaan ylipainoisia.
Sen sijaan että Sossu maksaa 650€ kuukausivuokranne ja saatte KELA+SOSSU jotain 1200€/kk jonka tuhlaatte pian että saatte lisää säälirahaa veronmaksajilta.
Mitä jos yrittäisitte myydä jotain mistä saisitte palkkaa!? Olisi syy ja tarkoitus herätä aamulla ihmisten aikaan ja tehdä jotain hyödyllistä.
Ei vain dokata ja vetää pilvee, pelaa pleikkaa, kattoo 12 Netflix sarjaa putkee, ääliömuksui, homoo, lesboo, wanna go up and win win

8

1154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sen lisäksi vapaamatkustajille maksetaan uudet läski-pyörät kesä ja talvi sekä nastalenkkarit talveksi 240€..

    • Anonyymi

      Hyvin meni sen yhdenkin pölynimurikauppiaan elämä... Narkkas amfetamiinilla ittensä melkei hautaa.

      Ois kyllä kiva tietää kuka tyyppi se firman "johtaja" oikein oli ja onko vielä elossa.

      Oon itekki ollu nuorena puhelinmyynnissä ja hauska kun uskotellaan että se on siitä kauppahenkilöstä kiinni tuleeko kauppaa vai ei.

      Mulle soittelee usein lehti/sähkö/vakuutus yms myyjät ja pyrin venyttämään puhelun aina vähintään 20 minuuttiin ja lupailen ostoa mutta sitten lopuksi käsken mennä vetämään käteen.

      Idiootit luulee että en muka huomaa kun ne lukee spiikit paperista mutta mikä pahinta. MITEN HELVETISSÄ NE LUULEE ETTÄ MUA KIINNOSTAA VITTUAKAAN MITÄ NE MYY.

      Spine

    • Anonyymi

      Helpommin sanottu kun tehty. Edellispäivänä tein kauppaa ainakin 20 minuuttia, mutta pyytäessäni maksua käski vetämään käteen!

    • Anonyymi

      Kaikki työ on arvokasta

    • Anonyymi

      Sellaista se nykyään on puhelinmyyjiä käsketään vetämään käteen ja nuoremmat juo voimajuomia ja syö grillillä makkaraperunat salaatilla ja pelaavat play stationia niinmpä sellaista on elämä nykyään,ja Suomeen Marinin hallituksen aikana tunki paperittomia maahanmuuttajia velkaannutiin pohjoismaiden eniten kauheaa,Nyt meidän on pakko aloittaa talouskuri ja sehän on vihervassareille myrkkyä

    • Anonyymi

      Kannuksessa 220 työtöntä, jos kaikki möin täällä 10 imuria, se olis 2200 imuria 👍🏼

      • Anonyymi

        Onko pölynimuri yhdyssana?


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      99
      2045
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      289
      1854
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      322
      1667
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      1546
    5. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      30
      1153
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1093
    7. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      89
      1057
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1037
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      63
      1032
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1018
    Aihe