Virolaiset aina samanlaisia uhmakkaita öykkäreitä

Anonyymi-ap

Tässä tuore juttu niin ah hehkutetun naapurimaamme kulttuurista:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/486a4995-8957-484c-94a3-8eb0e33f792d

Talomme viereiset 2 taloa ovat uudehkoja yksityisen vuokrausfirman omistamia, ja niissä asuu lukuisten kansalaisuuksien edustajia suomalaisten lisäksi. Pahimmat öykkärit, metelöijät ja murtovarkaat (kellarimurrot myös meidän aso-talossa) ovat virolaisasukkaiden tekemiä. He jättävät leuhkasti mustat Mersunsa ja Bemarinsa talon oven eteen tukkien huoltotien, samoin varatuille invapaikoille. Parvekkeella juopottelevat, huutavat ja tiirailevat toisten parvekkeille, valot palaa läpi yön. Vain mustalaiset ovat yhtä ongelmallisia asukkaita.

3

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama juttu! Mistä tätä paskasakkia piisaa? Isoja pakettiautoja ja preemiumeja ajetaan sikinsokin pihalle ja parvekkeilla möykätään. Habitus semmoinen että ovat huumeissa/kännissä aina. Miten joku on niin typerä että vuokraa noille asuntojaan?

    • Anonyymi

      Joo, on tuttua tekstiä myös virolaisista NAAPUREISTA omakotialueella ! Venäläiset yhtä pahoja. Kun ei piitata Suomen laista ja säännöistä, tehdään ihan mitä huvittaa. Koska maksan sikahintaa kiinteistöveroina vuodessa, olen oikaisemassa heitä kyllä miten tässä maassa eletään. Viimeksi talutin autoja pois tonttini rajoilta, siinä jatkuu viheralue. Röyhkeimmät ajaa portin ETEEN. Siis toi sakki ostelee täältä kiinteistöjä, ne ei ole vuokralla. Niille pitäisi langettaa oston, tai vuokrauksenkin yhteydessä, jokin Suomen laki ja järjestyssäännöt-juttu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe