Saako siellä Morvan kylällä pikkasen kahvin, jos kuppilan pallille ossuu.
Vastaukset 14
- Anonyymi
Ja jos on kova kiire, niin ihan vaa pikaset limpsat.
- Anonyymi
Ei edes rahasta sulle onneton
- Anonyymi
Nou
- Anonyymi
Marjon pihalle voi pysäköidä, mutta varoen, ettei kukkanen kallis vaurioidu.
- Anonyymi
Okei.
- Anonyymi
olevinaan se muija
- Anonyymi
Mikä muija? Tarkenna hieman.
- Anonyymi
onko näi JN toki toki hieman.
- Anonyymi
Niin kallista Morvassa kahvi että kannattaa kiertää kaukaa...
- Anonyymi
Ei kai nyt sen vuoksi kannata kiertää jos kahvi maksaa vaikka kolme euroa kupillinen. Ilmeisesti tarkoitit kupillista etkä koko pakettia?
- Anonyymi
kyllä saa jokapaikan kiertää kaukaa, jos ajattelee hintaa.
- Anonyymi
Kaikki on köyhille kallista ja köyhyys se vaan lisääntyy, rikkaathan saa lähes kaiken ilmaiseksi.. on vero vähennystä ym.
Jokin suomen taloudessa nyt falskaa. nykyinen hallitus aikoo todellakin myydä valtion tuottavia firmoja 4-5 miljaardin edestä ja fyrkat ekp kautta omiin liiveihinsä, samaan aikaan on se junarata hanke johon uppoaa 4-5 miljaardiin, eikä sekään hyödytä valtiota.
noilla myynneillä ja typerillä hankkeilla hallitus saisi joko valtion velan pinemmäksi ja tai ei tarvis leikata köyhimmiltä. mutta ketäs se kiinnostaa. - Anonyymi
Yksi duunari ja kymmenen pomoo. ei siis ihme että valtion velka taakka paisuu.
- Anonyymi
Julkiselta sektorilta on vähennettävä satoja tuhansia suoja työ paikkoja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3161125Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni67945- 77938
- 71805
- 67721
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40715Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34627- 44627
- 51579
- 42551