Olen lähdössä kesäkuun alussa Mamaiaan ja haluaisinkin tietää, mitä kyseisessä paikassa on myytävänä..? Onko kyseessä Sunny Beachin tapainen turistikohde, jossa kaikkia rättejä saa edullisesti( myös piraatteja)? Vai,vain ravintola paikka? Olisi mukavaa ostaa tarvittavat vaatteet vasta paikan päältä! ja tietää jo etukäteen paljonko varaa rahaa mukaan viikon reissuun? KIITOS jo etukäteen vastauksesta! =)
Vastaukset 7
- Mamaia2004
Hei,
Rannalla on pitkä rivi pikku puoteja täynnä halpoja vaatteita ja kenkiä. Mamaista löytyy myös paikallinen "Prisma" nimeltä Metro josta löytyy kaikkea vessanpöntöistä autonrenkaisiin.
Constantassa on kauppakeskus josta löytyy myös merkkivaatteita.
Ruoka on halpaa, 1 hengen ateria n. 150 000 leitä ( heinäkuu 2004 ). Huom leipä ei kuulu hintaan, sitä tuodaan pöytään mutta jos syöt niin maksaa erikseen. Pizzoissa ei ole tomaattisosetta juuri nimeksikään vaan sitä tuodaan erikseen kahtena makuna.
Taksia kannattaa varoa, se on halpaa mutta matka saattaa sujua mutkitellen.
Hyvää matkaa.- tietoa janoava
Niin piraatit...saako siellä tyyliin jotain Gucci laukkuja tms halvalla?
- entä mamaija
tietoa janoava kirjoitti:
Niin piraatit...saako siellä tyyliin jotain Gucci laukkuja tms halvalla?
Neptunin puolelta löysimme yhden liikkeen, josta sai ostaa "ranskalaisia" kopiotavaroita kohtuuhinnalla. Muuten kopiot olivat lähinnä urheilutavaroita (lenkkarit erityisesti) Nike, adidas jne. Mamaijasta ei ole tietoa.
- mamaiassa siis
entä mamaija kirjoitti:
Neptunin puolelta löysimme yhden liikkeen, josta sai ostaa "ranskalaisia" kopiotavaroita kohtuuhinnalla. Muuten kopiot olivat lähinnä urheilutavaroita (lenkkarit erityisesti) Nike, adidas jne. Mamaijasta ei ole tietoa.
Onko siellä mäkkäriä?
- Maikki
mamaiassa siis kirjoitti:
Onko siellä mäkkäriä?
On Mamaiassa Mäkkäri.
- Raipe
Ostoskeskus Constantassa www.tomis.ro
- pelican
Kiitos Raipe vinkistä! Nyt Pelican pääsee shoppailemaan. :o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682113Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.14871Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43692- 43671
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574- 49560
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29556