Moi oon 11v ja painan 71kg ja pituus on 149cm oon laihtunut 3kg kuukauden aikana. Pippelissä on vähän karvoja ja rinnoissa on kovat patit.
Hiki haisee vähän. Kun pippeli seisoo niin sen pituus on 8cm ja kun se ei seiso niin sen pituus on 4,6cm. Kivesten pituus on 3,4cm. Olisi kiva kuulla teidän murrosiästä
Poikien murrosikä
7
988
Vastaukset
- Anonyymi
Kuin usein runkkaat?
- Anonyymi
1-2 kertaa päivässä
- Anonyymi
Uusi ennätys pippelin pituus on 8,5 cm
- Anonyymi
Oon huomannut että hiki haisee pahalta niin otin deodorantin käyttöön tämän viikon maanantaina
- Anonyymi
Joo hyyvä juttu ei tytöt juokse karkuun hajuja :D
Aika hyvin parissa kuukaudessa kasvanut melkein 2cm.
Senttejä ja karvoja tulee lisää usko pois.
Pituuskasvu voi auttaa tohon että BMI paranee ja hoikistut.
- Anonyymi
Murrosikä on hyvin alulla joten ei hätää sen suhteen. Pippeli kasvaa murrosiän aikana sekä pituutta että paksuutta. Karvoitusta tulee pippelin ympärille, kainaloon ym kehoon. Pippeli nousee kovana pystyyn useita kertoja päivässä eli se on täysin normaalia, voit myös hieroa ja hyväillä sitä kun olet yksin kotona ja tulee kovaksi. Kun kasvupyrähdys alkaa voit muutamassa kuukaudessa kaava pituutta jopa 10cm. Kasvupyrähdyksen aikana jaloissa voi olla kipua varsinkin iltaisin, mutta se kuuluu asiaan ja kipua voit lievittää kipugeelin avulla.
Jos koet, että painoa on liikaa, lisää liikuntaa joka päivä ja vältä vähemmän noita sokerillisia juomia ja rasvaisia ruokia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1782122
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851529Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821434Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141234Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita401086Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2101023- 43949
- 97885
- 85835
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49805