Poikien murrosikä

Anonyymi-ap

Moi oon 11v ja painan 71kg ja pituus on 149cm oon laihtunut 3kg kuukauden aikana. Pippelissä on vähän karvoja ja rinnoissa on kovat patit.
Hiki haisee vähän. Kun pippeli seisoo niin sen pituus on 8cm ja kun se ei seiso niin sen pituus on 4,6cm. Kivesten pituus on 3,4cm. Olisi kiva kuulla teidän murrosiästä

7

1284

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuin usein runkkaat?

      • Anonyymi

        1-2 kertaa päivässä


    • Anonyymi

      Uusi ennätys pippelin pituus on 8,5 cm

    • Anonyymi

      Oon huomannut että hiki haisee pahalta niin otin deodorantin käyttöön tämän viikon maanantaina

      • Anonyymi

        Joo hyyvä juttu ei tytöt juokse karkuun hajuja :D
        Aika hyvin parissa kuukaudessa kasvanut melkein 2cm.
        Senttejä ja karvoja tulee lisää usko pois.
        Pituuskasvu voi auttaa tohon että BMI paranee ja hoikistut.


    • Anonyymi

      Murrosikä on hyvin alulla joten ei hätää sen suhteen. Pippeli kasvaa murrosiän aikana sekä pituutta että paksuutta. Karvoitusta tulee pippelin ympärille, kainaloon ym kehoon. Pippeli nousee kovana pystyyn useita kertoja päivässä eli se on täysin normaalia, voit myös hieroa ja hyväillä sitä kun olet yksin kotona ja tulee kovaksi. Kun kasvupyrähdys alkaa voit muutamassa kuukaudessa kaava pituutta jopa 10cm. Kasvupyrähdyksen aikana jaloissa voi olla kipua varsinkin iltaisin, mutta se kuuluu asiaan ja kipua voit lievittää kipugeelin avulla.
      Jos koet, että painoa on liikaa, lisää liikuntaa joka päivä ja vältä vähemmän noita sokerillisia juomia ja rasvaisia ruokia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      63
      1969
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      28
      1546
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1102
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      840
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      783
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      632
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      610
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      538
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      533
    10. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      120
      500
    Aihe