Samsung Galaxy A42 5 mg ja Valokuvat

Anonyymi-ap

Mistähän johtuu, että valokuvat, joita olen kerran tilannut onnistuneesti - osa niistä menee pilalle puhelimessa? Valokuva on joko kokonaan tai osittain peittynyt harmaalla värillä? Miten tällaisen voi estää? Voiko näitä valokuvia korjata jälkikäteen? Tilasin juuri lisää kuvia ja pari kuvaa oli pilalla tämän vian takia. Onko tuttu ongelma?

Sitten jos valokuva on pitänyt ottaa kiireessä ja siihen on jäänyt jotain mikä pitäisi rajata pois, niin ainakaan Ifolorin kautta tilatessani en saanut rajausta tehdyksi.

10

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valokuvat kannattaa ottaa oikealla kameralla. Puhelimet tekevät huonoa laatua josta ei kyllä paperikuvia kannata tilata..

      • Anonyymi

        Harvoin otan valokuvia, eikä ole tarkoitus olla ammattivalokuvaaja. Ei näin vähien kuvaamiseen takia kannata alkaa kameraa hankkimaan.

        Valokuvien laatu tämän puhelimen osalta on minulle ihan riittävä, kun tuon vian saisi pois, joka pilaa valokuvat.


    • Anonyymi

      Kuvat edelleen kannattaa latata ensin tietokoneelle jossa ne näkyy sellaisina kuin ne on otettu. Joku google kuvathan surkeutaa niitä. Eli piuha puhelimen persiseen kiinni ja etsimään niitä oikeasta kansiosta.

      • Anonyymi

        Eipä se Google kuvia huononna ellei itse niin halua..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipä se Google kuvia huononna ellei itse niin halua..

        ei niin mutta se maksaa


      • Anonyymi

        Millainen piuha tuohon tarvitaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ei niin mutta se maksaa

        Ihan ilmainen on..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Millainen piuha tuohon tarvitaan?

        Vähän riippuu tietsikan liitännöistä. Usb-C - Usb-A käy kuitenkin kaikkiin. Moniin uudempiin koneisiin voi kytkeä myös Usb-C - Usb-C piuhan. Johdon pitää tukea datan siirtoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vähän riippuu tietsikan liitännöistä. Usb-C - Usb-A käy kuitenkin kaikkiin. Moniin uudempiin koneisiin voi kytkeä myös Usb-C - Usb-C piuhan. Johdon pitää tukea datan siirtoa.

        Turha vanhanaikaisia piuhoja käyttää..


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5271
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      145
      1577
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      189
      946
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      893
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe