Tämän päivän lehdessä politiikan tutkija Johanna Vuorelma ihmettelee Wille Rydmanin väitteitä, että tutkijat, joilla on poliittisia sidonnaisuuksia pyrkivät levittämään Suomesta vääriä tietoja kansainväliseen mediaan.
Mielipiteen sanonut tutkija on demari Väinö Tanner säätiön hallituksen varapuheenjohtaja!
Mikäli mahdollista lukekaa väitteille todisteita twitteristä nimellä Alaston totuus.
Eilen erityisasiantuntija Aila Puustinen-Korhonen arvosteli uutisissa hallituksen toimia. Tämä erityisasiantuntija oli Kirkkonummen demareista tuttu.
Aina kun joku aisantuntija tai random kaduntallaaja televisiossa sanoo hallitusta arvosteleva mielipiteen ja googlaa heidän nimensä, löytyy tausta joko demareista, vasemmistosta tai vihreistä.
Tutkikaa ja todetkaa itse. Kyllä Otto Eriksson oli tämän päivän mielipidepalstalla aivan oikeassa. Media on politisoitunut ja tehnyt niin kuin Sanna Marin puheessaan sanoi: Valitkaa puolenne, keskitietä ei ole ja media valitsi.
Forssan Lehti ja muut mediat
6
401
Vastaukset
- Anonyymi
Iltalehdessä tänään Helsingin yliopiston tutkijatohtori kysyy, onko Lulu Ranteesta ympäristöministeriksi kirjoituksiensa vuoksi. Googlaamalla selvisi että tutkijaa on sanottu marxilais-leninistiksi, joka näkee kapitalismissa vain nurjat puolet. Joka tutkija ja asiantuntija, joka esillä mediassa, on aina vasemmalla poliittisesti. Hirvittävää pommitusta hallituksen hajoittamiseksi. (Venäjän vaikuttamista?)
Internetti kun ei unohda kirjoituksia eikä sanomisia puolin eikä toisin.
Herää vaan kysymys, että tekeekö media tätä tietoisesti vai onko Venäjän asialla?- Anonyymi
Minkä puolueen lehti se ”Vorssan sanomat” on?
- Anonyymi
Pietarin tehdas taas herännyt.
- Anonyymi
Persuista ei ole hallituksessa olijaksi, hallituspuolueeksi.
En myöskään pidä lainkaan Orposta, vaikka olen ollut 58 vuotta kokoomuslainen.- Anonyymi
Oikeastaan kun katselee edellisten hallitusten saavutuksia, yhdestäkään niissä vaikuttaneissa puolueista ole ollut minkään tekijäksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeastaan kun katselee edellisten hallitusten saavutuksia, yhdestäkään niissä vaikuttaneissa puolueista ole ollut minkään tekijäksi.
Hyvä huomio. Suomesta on epätoivon vimmalla yritetty tehdä jotakin käsittämätöntä. Nyt sitten selvisi tälle porukallekin, että heidän luomaansa yhteiskuntaan suomalaiset eivät ole valmiita tekemään lapsia. Mistä se kertoo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on14072- 454023
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai803281Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303085En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142927Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632821- 252389
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?42250Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141828Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231737