Haen siis yhteishaussa Ruovedelle ja haluisin kysyy pari kysymystä sellasilta jotka on siellä opiskelleet tai tuntee jonkun ketä on siellä opiskellut.
~ Millaset opettajat ja ylipäätänsä henkilökunta siellä on?
~ Paljonko lisäpisteet kisaamisesta ha taitomerkeistä loppupeleissä vaikuttaa ratsastuslinjalle pääsyyn?
~ Minkäkaisia ne asuntolat/rivarit on? Mitä huonekaluja jne. Niissä oli valmiiks, jos oli? Onko niitä sen verran, että kaikkien halukkaiden pitäis päästä? Onko ne minkäkokoisia ja siistejä? Kuinka pitkä matka niiltä siis on tallille ja koululle?
Kiitos jo etukäteen kaikille ketkä viittii vastata!!!
Ruoveden Ratsastuslukio
Anonyymi-ap
0
280
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1854231"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?922766Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442277Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8222336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark252128- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836