Naisten jalkapallon MM-kisat alkoivat eilen Australiassa tai ainakin niiden pitäisi olla naisten kisat mutta kaikki urheilijat suinkaan kisoissa eivät ole naisia.
Kanadan porukka ainakin on vahvistanut kokoonpanoaan miehellä.Nimittäin Quinn on mies vaikka itse muuta väittääkin.
Ja kun kerran tänä päivänä saa itse sukupuolensa päättää, niin Quinn on päättänyt olla olematta kumpaakaan sukupuolta ja edustaa Kanadan jalkapallo maajoukkuetta naisissa.
Tämän päivän urheilun surullisin asia, miehet valtaavat naisten urheilua on kylmä tosi asia!
Miehet valtaavat naisten urheilua.
8
905
Vastaukset
- Anonyymi
Media aloitti pelin Qatarin suhteen, joten nyt pitää ilkkua. Myötähäpeä päällimmäisenä tunteena, kun katsoo näitä naisten jalkapallon MM-kisojen tyhjiä katsomolohkoja. En olisi tätä katsomoasiaa niin osannu katsoakaan, mutta onneksi media aloitti pelin Qatarissa pidettyjen miesten MM-kisojen suhteen. Ilman median viime Joulukuista ilkkumista Qatarin kisoista en hoksaisi ilkkua näitä naisten MM-kisoja nyt.
- Anonyymi
Lipunmyynti kisoissa ylitti ennakko-odotukset jo ensimmäisen viikon jälkeen.
Toki pelipaikoissa on eroa, kuten joukkueissakin. Jotkut puru-sakit jotka pelaa etään perällä ei kiinnosta tietenkään ketään paikallista.
Australiassa ja Uudessa Seelannissa on nyt myös keskitalvi, ja vaikka se Suomalaisittain tarkoittaakin vain viileää kesäpäivää on se paikallisten mielestä "vitun kylmä" eivätkä jaksa lähteä palelemaan.
- Anonyymi
Olet muuten väärässä. Minäkin noin luulin kunnes tarkistin asiaa.
Quinn on syntynyt NAISEKSI.
https://www.bbc.com/sport/football/54233946
The 25-year-old remains eligible to compete in women's sport despite identifying as transgender because gender identity differs from a person's sex - their physical biology.
Most people, unless they're non-binary, have a gender identity of male or female.
Quinn was assigned female at birth but after many years of questioning themselves, realised their own gender identity did not match their sex.
Hän vain ei halua olla nainen, muttei myöskään pelata miesten sarjassa koska naisten sarjassa hän pärjää paremmin.- Anonyymi
Miksi ei-nainen silti pelaa naisten kisoissa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ei-nainen silti pelaa naisten kisoissa?
Koska miesten kisoissa ei pärjää ellei ole mies.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska miesten kisoissa ei pärjää ellei ole mies.
Mutta Woket vakuuttaa silmät kirkkaana että identifioitumalla mieheksi on sitten oikeasti mies.
- Anonyymi
Transsut pilaa naisurheilun. Kyllä sen ruumiinrakenteesta huomaa. Norminaisilla ei ole mitään jakoa kun "nsisoletetut" valtaa jalkapallon. Siksi että siellä kasvaa rahamäärä kaiken aikaa.
- Anonyymi
Tässä tapauksessa ei ole naisoletettu, vaan NAINEN joka ei halua olla nainen vaan ei-mikään.
Quinn syntyi naisena.
Mutta teknisesti kommenttisi on oikea.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse2386656Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r524706Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1004441Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli74239Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s393733Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1173638Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan683606Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava233511SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha713293Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739532425