Yleiseen tietoisuuteen.

Anonyymi-ap

On yleistä tietoa että kaljuilla on korkeampi testosteronitaso sillä korkea testosteronitaso aiheuttaa hiusten lähtöä.

On myös yleistä tietoa, että kun kalju joutuu lääkitsemään itseään piikittäen, niin testot on alhaiset, eli kroppa ei toimi jostain syystä.

Syy lienee anabolit ja alkoholi.

Kaikille seuraamuksille on syyt.

9

295

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi testosteroni laskee?
      Testosteronivajeen syynä voi olla elintavat tai tietyt perinnölliset sairaudet tai häiriöt:

      ylipaino, etenkin vyötärölihavuus
      runsas alkoholin käyttö
      Klinefelterin oireyhtymä (kromosomihäiriö, jossa miehellä on kaksi XX-kromosomia)
      hoitamatta jäänyt piilokives tai muu kiveksen häiriö
      aivolisäkkeen toiminnan häiriöt
      anabolisten steroidien käyttö

      Anabolisten steroidien käyttö vaikuttaa samankaltaisesti kuin testosteroni, jonka seurauksena häiritsevät testosteronin tuotannon säätelyä voimakkaasti. Kivesten testosteronin tuotanto heikkenee tai lakkaa kokonaan ja veren testosteroniarvo laskee. Testosteronin tuotanto voi palautua steroidien käytön lopettamisen jälkeen, mutta palautumisessa saattaa kestää pitkään, jopa vuoden.

    • Anonyymi

      Aikuisena ilmennyt testosteronitason lasku aiheuttaa sukuvietin eli libidon heikkenemistä ja impotenssia. Siittiöiden tuotanto vähenee, joka johtaa lapsettomuuteen. Pitkään jatkuessaan testosteronin puutos voi johtaa myös rintojen kasvuun, hiusten ja karvoituksen vähenemiseen, lihasheikkouteen ja osteoporoosiin.

    • Minulla oli viimeksi veren kierto kenitaali alueella silloin kun bopeda teki piisin pitkä kuuma kesä. Näin aimon paskalla, kun piileskelin ulos otto miestä rintama mies talon puuseen kakka laarissa. Silloin tunsin lemmen kipinän sydämessäni, joka on korkean veren paineen vaurioittama ja siksi minulla on ikä raja puistoon ruokkimaan sorsaa.
      Säästyypähän pullat, heheh! Tein pullasta ja kaalista aimolle illallisen, ei tykännyt ja lähti siskolleen syömään.
      Seurasin häntä ovelasti seuraten ja katselin koko yön ikkunasta ettei siellä nyt sitten mitään lemmintää tapahdu paikallisten sonnien kanssa.
      Meinasin tulla keväällä hulluksi kun hän hymyili komealle miehelle ojentaessaan tälle donidsia. Kotona rangaisin sitten häntä tästä pakottamalla syömään kilon kaalin ja pidättämään pierua sitte yöllä.

    • Anonyymi

      "Syy lienee anabolit ja alkoholi"
      Pasasella sama logiikka tässä kuin Pattayan beachin laajennoksessa, josta sanoit että "Mitä enemmän hiekkaa tuodaan rantaan lisää, sitä vähemmän rannalla on hiekkaa"

      On se hyvä että lääkäri kuitenkin totesi sairaseläkkeellä olevan Pasasen olevan huippukunnossa, kun portaat ylös nousi ja on tukkakin päässä. Se lääkäri on varmaankin valmistunut Paraisten paralääkäreiden apukoulusta.

      • Anonyymi

        Miksi Sbugeflösöllä on tarve sihteeriin fanittajana?

        Tietoiskut on terveystalon saitilta, jonka Pellenaama linkitti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi Sbugeflösöllä on tarve sihteeriin fanittajana?

        Tietoiskut on terveystalon saitilta, jonka Pellenaama linkitti.

        Kenen sihteerinä kyrvånsyylå toimit?


    • Anonyymi

      Pässit meijerille voita pökkimään. Tyhjä lato ei kattoa kaipaa.

    • Anonyymi

      Kaljuudessa ja lapsettomuudessa on kummassakin samat juurisyyt, elimistö ei syystä tai toisesta tuota riittävästi testoa, korvaushoito ei suinkaan paranna lapsettomuutta, vaan pysäyttää jopa kokonaan siittiöiden tuotannon, toisin sanoen potilas ampuu tyhjiä pateja.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      42
      875
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      78
      845
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      17
      809
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      51
      734
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      671
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      549
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      495
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      47
      475
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      439
    Aihe