Olisi aika hyvä jos tuo kantakrouvin välinen tie osuus laitettaisisin ajo kiletoon tuossa klo 20.00 jälkeen...On ihan typerää ja turhaa ajamista yöllä etenkin niin tälle saisi tehdä lopun..En muutenkaan ymmärrä miksi tätä osuutta monet ajaa niinkuin huvikseen niin eikö oo muuta paikkaa ajella.???
Olisikko aika laittaa auto liikenne kieltoon tosta kantakrouvin suoran osalta?
13
1128
Vastaukset
- Anonyymi
Höpö höpö ei ikinä ,pitäkö torillejättää auto ja kävelä kotiin .
- Anonyymi
Eikö ole ihan normaalia jos keskustassa joku ajaa illalla autolla..
Oisko joka sillalta katkaistava liikenne ,saisi oman väen kesken kuksia illalla,että olisi varmaan kaikki oman kylän väkeä jatkossaki..- Anonyymi
Joo tietullit vielä🤣
- Anonyymi
Pelkkä Autoko .Kantakrouvista kävele taksi kopille yölä kyllä sulla vähältti.HAAA
- Anonyymi
Kävelykaduksi pitäskö muuttaa.
- Anonyymi
Pe-su yöksi tuo katu kiinni ja vain häly autoille lupa ajaa sitä..Nyt kaikenmaailman humppa autot ja mustangit huudattaa läpi yön autojaan tuossa kadun pätkällä..Miksi tällästä jaksetaan harrastaa kun tuolla olisi tietä muuallakin tarjolla yllin kyllin vai pitääkö sitä kantiksen oven pielusta käydä ihmettelemässä vähän väliä että ketä siellä notkuu tai oksentelee kadulle.???
- Anonyymi
Ei ole kyllä kuulunut yhtäkää autoa tai mitään öisin. Kyllä olen yöni nukkunut hyvin vaikka tässä vieressä asunkin🙂
- Anonyymi
Onko Sotkamossa mustangeja?
- Anonyymi
Mihin ne taxit sit ajaa?
- Anonyymi
Olisi myös hyvä opetella kirjoittamaan, ennen kuin alkaa tänne tuhertamaan.
- Anonyymi
Kantiksen takia ei autojen tarvitse eteen päästä,eihän siellä ole asiakkaitakaan.
- Anonyymi
Onhan noita ollu. Et viitsis paskaa jauhaa. Eilenkin tupa täysi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan noita ollu. Et viitsis paskaa jauhaa. Eilenkin tupa täysi.
Niinkö?Hyvä tietää...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512465- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261