Lapset harjoitelleet kirjoittamaan nimiään parille kuvan taustalle. Kyseessä n 1860 valmistettu painava valokuva-albumi, jossa valokuvia sukulaisista maailmalta ja Suomesta. Kuvien taustalla tai albumissa ei ole nimiä, vain valokuvaamojen tekstejä. Epävarmaa, minkä sukuhaaran kirja on. Paikkakunnastakaan ei ole tietoa, ehkä Etelä-Pohjanmaa ja jopa Kauhajoki?
Hain netistä ja myheritagesta ja genistä ja ja ei löydy täsmääviä. mahtaisiko kenelläkään soida kellot.
Aikuinen kirjoittanut Samuel
Lapset harjoitelleet: Herman, Ivar, Oskar ja Anna Kaisa Samuelintytär
Herman on kerran myös: Setä Herman
Aikuisen käsialalla myös Anna Kaisa, liekö korjannut allekirjoituksensa joskus teini/aikuisiällä.
Nimettömän sukukirjan henkilöpuu/henkilöt haussa
3
359
Vastaukset
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17945809P
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞 - Anonyymi
Näin se aina käy, kun ei viitsitä kirjata kuviin tai albumiin henkilöitten ja / tai paikkojen nimiä ja päivämääriä. Anoppia yllytin monta kertaa kirjaamaan albumiinsa, kun vielä tiesi. Vaan kun ei saanut aikaiseksi. Kun kuoli, niin kukaan perillisistä ei tiedä eikä tunne albumin henkilöitä. Onneksi omilta vanhemmiltani ehdin kysellä, tosin kuviakin oli vain vähän.
- Anonyymi
JULKAISUNI ON HYLÄTTy
Miksihän ? Näin kuitenkin vaivaa sen eteen. Miksihän se on hylätty ? Mitään selitystä ei annettu. Julkaisussani ei ollut mitään epäasiallista. Tällaista on tämä some-paska. Jätän koko palstan. Hyvää viikonloppua kaikille !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643235Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433087- 422447
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002197- 311903
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271800- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851405- 391290
- 811132