HYI HYI Iltalehti

Anonyymi-ap

Nyt lehdessä on juttu " Maailma palaa, ja sinä olet syypää - Myönnä se." Kirjoittaja syyllistää suomalaisia. Voi suurta tyhmyyttä ja tietämättömyyttä mitä tämän jutun kirjoittajalla on. Maapallon ilmaston kannalta silä ei ole mitää merkitystä mitä me suomalaiset teemme. Piste. Kyllä Iltalehdessä pitäisi jotain tietoakin olla.

6

460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykysin toden totta ei psty erottamaan että kirjotteleeko nämä toimittajat tarkotuksella ns. valeuutisia vai ovatko he oikeesti niin osaamattomia.

      • Anonyymi

        Monella suomalaisella on jo valmiiksi heikko itsetunto. Ei sitä tarvitse enää toimittajien typerillä jutuilla lietsoa. Olen vapaaehtoisena ruokajakelussa, jossa käy henkilöitä joiden olemus näyttää siltä kuin että " anteeks kun oon olemassa ja sori kun synnyin"


    • Anonyymi

      Suomessa on kymmeniä tuhansia suomalaisia jotka elävät äärimmäisen niukoilla tuloilla. Mistähän köyhä voi vielä säästää muusta kuin luopumalla hengittämästä, että maailma pelastuu. Vaikka koko Suomen väki lakkaisi olemasta c
      sillä tuskin olisi mitään huomattavaa vaikutusta maapallon tilanteelle.

    • Anonyymi

      Jos kirjoitat asiallisen kommentin keskustelupalstalle Iltalehteen ja sitä ei julkaista. Olet joutunut Iltalehden MUSTALLE LISTALLE. Sama koskee varmasti myös Helsingin Sanomia.
      Se siitä paljon puhutusta lehdistön sananvapaudesta. Onneksi suomalaisten sananvapaudelle on sosiaalinen media.

      • Anonyymi

        Väärin. Olet päässyt Iltalehden ja Helsingin Sanomien MUSTALLE LISTALLE. Tämä on kunnianosoitus sinulle, olet isänmaallinen Suomen kansalainen.


    • Anonyymi

      Jos uskoo näitä valemediota, niin 5 nilj. suomalaisten kansa tuhoaa 6 000 milj. elinehdot ja toimeentulon. E i kai se niin mene. Vaikka nämä 5 milj. lopettaa elämänsä, niin sillä ei ole vaikutusta mihinkään. Tosin nämä 5 milj. voivat näyttää esimerkkiä kuinka elää iduila ja kasviksilla, mutta jos kaikki elävät niillä, riittäkö ituja . Ei.

      Ikivihreän Linkolan ajatus oli, että jos kaikki söisivät järvikala, niin maailma pelastuisi. Ihmetten Linkolan laskenta kykyä. Jos edes suomalaiset söisivät vuoden pelkästään järikaloja, niin eiköhöhän nuo järvet olisi loppuun perattuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      188
      1305
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      250
      609
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      564
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      560
    Aihe