Mihin katosi siniset sähköpotkulaudat Hämeenlinnasta? Tietääkö kukaan?
Menikö se firma konkkaan vai mitä kävi? Nyt on vain niitä hopeisia toisen firman lautoja liikkeellä.
Menikö se firma konkkaan vai mitä kävi? Nyt on vain niitä hopeisia toisen firman lautoja liikkeellä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kerron heti kun sinä ensin kerrot mitä teet tiedolla?
Ne oli kyllä sellaisia rimpuloita näihin nykyisiin mahtuu kaksi paremmin kyytiin.
Mitä tekemistä näillä on potkimisen kanssa?
Ne loppui kesken, kun ihmiset heitteli ne jorpakkoon
Kuulemma eduskunnassa on aloite kypäräpakosta kyseisille , sehän tarkoittaa tyhmien lautojen katoamista pikaisesti.
Väärin olet kuullut. Laudat ovat osa joukkoliikennettä eivätkä toivottavasti ole katoamassa mihinkään
Ennen meillä oli yhdistetyt jalankulku ja pyöräilytiet, niillä oli ilo kulkea siltä osin kun ne olivat hyvin hoitettuja.
Nyt meillä on samoilla teillä erotetut jalankulku ja pyörätiet, jotka ovat hoitamattomia ja ne on tukittu "sähköpotkulaudoilla". Näillä tiet ovat kärsimyksen taival.
Mikä meni pieleen ja miten meillä on myös natsi-hallitus.
Jokin jostain syntynyt moraali ja sen jatkumo katkesi kuin seinään oikeistohallitusten myötä. Nyt koko Suomi synnyttää lähinnä oksennusreaktion 🤮
Omistettu Suomelle https://www.youtube.com/watch?v=4GUk3V0iXyE
Siitä oli juttu Hämeen sanomissa. En kuitenkaan kerro, mitä kerrottiin. Osta pkle oma lehti!
Ylös tämä asia