Mulla on ollut aika kovat kuukautiskivut. Äitini pelotteli kaikilla särkylääkkeillä, että aspiriinista saa anafylaktisen shokin. Ja luulin, että kaikki kipulääkkeet lisää verenvuotoa. Kun teininä vuosi paljon nenästä verta.
Nykyään käytän 500 mg pamolia, parasetamoli, Ladiva vadelmalehtikapseleita, inkivääriteetä, jotain chaita. Ja lämpötyynyä vatsalla.
Näin ne ovat ehkä siedettävät jos makoilen. Tietysti saattaa kestää tunti, että lääkkeet alkaa vaikuttaa.
Mutta viime vuonna olin kuntouttavassa työtoiminnassa ja sieltä pois kuukautisten takia. Joku lääkäri oli laittanut Pronaxenia reseptille.
Tuota olen kerran kokeillut, ja peräaukosta tuli verta, en muista oliko peräpukamia. Mutta en uskalla sitä käyttää.
Ja nyt pitäisi alkaa työllistymään, niin ei ehkä voi jatkuvasti olla töistä pois kipujen vuoksi.
Niin tehoaako teillä joku lääke kipuihin? Joka ei aiheuta verenvuototaipumusta?
Mitä lääkkeitä käytätte?
Anonyymi-ap
1
205
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856483
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2905454Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984151- 522900
- 272874
- 1202093
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472030Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991767- 721301
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591151